Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na niedzielę, 14.02.2021. Odwilż i słaby mróz oraz możliwe opady

Pogoda na niedzielę 14 lutego 2021


Polska w niedziele znajdzie się pod jeszcze większym wpływem ośrodka wyżowego z centrum nad Niemcami. Pogoda w niedzielę 14 lutego ustabilizuje się. W Polsce wystąpi mniej opadów, a czeka nas więcej chwil z pogodnym niebem. Mróz nadal będzie występował w większości regionów kraju, lecz nie będzie on siarczysty.

Wyż przyniesie więcej chwil ze słońcem

We wczorajszym wpisie dość szczegółowo zajęliśmy się antycyklonem, który rozbudował się nieopodal naszych zachodnich granic. Wyż baryczny HELIDA będzie miał olbrzymi wpływ na pogodę w niedzielę w Polsce. W związku z bliskością wyżu opady nad Polską w dniu dzisiejszym praktycznie nie wystąpią.

Opady nad Polską w niedzielę 14 lutego

Jedynie w pierwszej części dnia słabe opady śniegu możliwe są w Polsce Wschodniej (wg. modelu SWISS-HD dostępnego tutaj). Z każdą godziną opadów śniegu w Polsce powinno być coraz mniej. Podczas gdy w większości regionów Polski będzie pogodnie słabe opady śniegu mogą pojawić się w Polsce północno wschodniej oraz lokalnie wschodniej.

Prawdopodobnie w niedzielę po południu na Warmii, Mazurach i Podlasiu padać może śnieg z deszczem i deszcz marzący. Lokalnie na drogach warunki mogą być bardzo trudne. Jednak opady marznące wcale nie są pewne. Traktujmy to bardziej jako ostrzeżenie dla kierowców w północno wschodniej części kraju.

Mróz w niedzielę nie będzie silny

Wczoraj pisaliśmy sporo o znacznym ociepleniu i odwilży jaka dotknąć może zachodnią część Polski w nadchodzącym tygodniu. Już dziś mróz nie będzie tak siarczysty jak jeszcze na początku weekendu.

Temperatura w Polsce w niedzielę 14.02

Jeszcze w godzinach porannych na południu i wschodzie kraju słupki rtęci mogą wskazywać mróz dwucyfrowy. Jednak podobnie jak w sobotę temperatura dość szybko wzrośnie. W związku z tym już w godzinach południowych na północy i w centrum kraju możliwe są dodatnie temperatury. Nie będzie to jeszcze długa odwilż, gdyż tuż po zmroku w całym kraju znów zapanuje mróz. Zachęcamy do bieżącego śledzenia aktualnej temperatury nad Polską.

Wiatr w niedzielę 14.02 w Polsce

Niedziela upłynie pod znakiem dość silnego wiatru we wschodniej połowie kraju. Silny, północny wiatr we wschodniej części Polski osiągał będzie w porywach nawet 80 km/h. Wiatr w niedzielę skutecznie obniżał będzie temperaturę odczuwalną.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk