Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc 12/13 lutego dla Polski. Jak silny będzie mróz w Polsce?

Pogoda na noc

Piątek upłynął pod znakiem dobrej pogody na przeważającym obszarze Polski. Dużo pogodnego nieba nad Polską pojawi się również w nocy z 12 na 13 lutego. W związku z tym na dużym obszarze kraju mróz będzie znów siarczysty. Do tego pojawią się opady śniegu. Zapraszamy na szczegółową prognozę pogody na noc dla Polski.

Mróz w nocy nad Polską

Do kraju nadal napływa arktyczna, chłodna masa powietrza. Dlatego też na całym obszarze Polski panuje całodobowy mróz. Nocami mróz jest siarczysty, temperatura spada do dwucyfrowych wartości. Noc z piątku na sobotę będzie cieplejsza od ostatniej, lecz też mroźna. Jeszcze przed północą w Polsce wschodniej i południowej temperatura spadnie poniżej -14 stopni. Lokalnie, przy rozpogodzeniach mróz osiągać może w nocy do -20 stopni.

Noc przyniesie mniejszy mróz w zachodniej połowie Polski. na zachodzie kraju mróz „tylko” do -6 stopni. Jeszcze większy mróz w Polsce południowej i wschodniej panował będzie w drugiej części nocy. Wtedy to niewykluczone są spadki temperatury do -20 stopni na większym obszarze kraju. Zachęcamy do sprawdzania aktualnej temperatury w Polsce na naszej stronie.

Temperatura w nocy nad Polską

Opady śniegu już nie tylko na północy i południu

Śnieg na północy Polski pada lokalnie od kilkudziesięciu godzin. Wszystko przez tzw. „efektu morza”, który dość dobrze opisaliśmy we wczorajszej nocnej prognozie pogody. Jeszcze w piątek za dnia śnieg padał głównie na północy.

Opady śniegu w nocy

W godzinach nocnych jednak strefa opadów śniegu, lokalnie dość intensywnych rozpocznie swą wędrówkę na południe. Podczas nadchodzącej nocy śnieg padał będzie także na Kujawach, w Wielkopolsce, a w drugiej części nocy również na Ziemi Łódzkiej oraz na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i Śląsku. Śnieg w nocy słabo padać może również na południu Polski, zwłaszcza w górach. Gdzie aktualnie pada śnieg w Polsce sprawdzić można w naszym radarze opadów nad Polską.

Noc z piątku na sobotę nie powinna przynosić silniejszego wiatru. Wiatr odczuwalny będzie jedynie w górach, ale i tam nie będzie silny. Na koniec zachęcamy do sprawdzenia jak długo w Polsce towarzyszył nam będzie mróz. Analiza modeli pogodowych jest całkiem zaskakująca.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk