Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 31.01/01.02. Siarczysty mróz w nocy nad Polską

Siarczysty mróz w nocy nad Polską

Temperatura w Polsce wieczorem zacznie spadać. W nocy siarczysty mróz

Za nami piękna, słoneczna niedziela w większości regionów Polski. Chmury i przelotne opady śniegu pojawiały się jedynie na północy kraju. W pozostałych regionach podziwialiśmy bezchmurne niebo. Panował lekki mróz. Po zmroku temperatura szybko zacznie spadać. Z każdą godziną w Polsce pogłębiał się będzie w nocy mróz.

Mróz wieczorem w Polsce

Mróz w nocy nad Polską. Sprawdź gdzie w nocy będzie najchłodniej

Już pod wieczór mróz w Polsce południowej osiągnie dwucyfrowe wartości. Do -12 stopni będzie na Ziemi Świętokrzyskiej, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, a także wzdłuż pasma górskiego i na pogórzu. Przy bezchmurnej pogodzie ciepłe powietrze będzie bardzo szybko ochładzało się. Gdzieniegdzie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. W drugiej części nocy temperatura praktycznie w całej południowej połowie kraju spadnie do -15 stopni lub niżej. Nad ranem mróz będzie już siarczysty.

Siarczysty mróz w nocy

Najzimniejsza noc czeka mieszkańców południowo wschodniej połowy kraju. Model ICON-EU wylicza, że słupki rtęci spadną na Lubelszczyźnie do -18 stopni Celsjusza. Lokalnie z pewnością będzie chłodniej, lecz mróz raczej osiągnie -20 stopni. Równie zimno nad ranem będzie w górach i na terenach podgórskich. Najcieplej w Polsce nad samym morzem, gdzie mróz będzie minimalny.

Pogoda na noc. Brak opadów w Polsce

To właśnie tam gdzie najcieplej możliwe są w nocy opady. W skutek tzw. efektu jeziora chmury kłębiaste przynosić mogą przelotne opady śniegu i śnieżyce w wąskim pasie nadmorskim. Podczas nocy z soboty na niedzielę jedna z takich śnieżyc wygenerowała wyładowania atmosferyczne, co jest jednoznaczne z wystąpieniem burzy śnieżnej w kraju. Na pozostałym obszarze Polski nie prognozujemy opadów podczas nadchodzącej nocy.

Podsumowując napiszę jeszcze kilka słów o wietrze nad Polską. Wiatr występował będzie wyłącznie w regionach północnych. Siła wiatru na Pomorzu, Warmii i Mazurach osiągać może w porywach 50 km/h. Na pozostałym obszarze kraju będzie bezwietrznie.

Zachęcamy do śledzenia aktualnej temperatury w Polsce na tej stronie.