Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 7/8 lutego. Silna śnieżyca i mróz nad Polską

Pogoda na noc

Dostaliśmy się pod wpływ niżu z zachodu Europy i wędrującego z południa na północ frontu ciepłego. Zgodnie z prognozami noc przyniesie w Polsce silną śnieżycę. Słupki rtęci zwłaszcza na północy Polski wskazywały będą niskie temperatury. To kolejna noc z silnym mrozem w Polsce.

Sytuacja synoptyczna na dzień 8.02.2021, 00 UTC

Śnieżyca w nocy nad Polską

Prognozy pogody są zgodne. W nocy nad Polską czekają nas intensywne opady śniegu i śnieżyce. Silna śnieżyca co prawda opóźniła się o kilka godzina, jednak po południu w niedzielę intensywne opady śniegu wkroczą do Polski południowej.

Śnieżyca w nocy nad Polską

W godzinach nocnych intensywne opady śniegu zmierzały będą bardzo powoli w kierunku północnym. Do poniedziałkowego poranka śnieżyca obejmie całą Polskę centralną i południową. W tym miejscu warto zaznaczyć, że na południu kraju, w związku z wyższą temperaturą w dolnej troposferze może padać deszcz marznący i lodowy. Noc przyniesie spore ryzyko gołoledzi i oblodzenia w południowych i południowo-wschodnich regionach kraju.

Śnieżyca w nocy nad Polską

Noc przyniesie siarczysty mróz w Polsce

Nadchodząca noc z niedzieli na poniedziałek przyniesie siarczysty mróz w Polsce. Tylko w regionach południowych temperatura oscylować będzie w okolicach zera. Tam też możliwe opady marznące o czym pisałem w powyższych akapitach. W pozostałych regionach kraju temperatury w nocy będą ujemne.

Mróz w nocy w Polsce

Regiony centralne Polski to temperatura na poziomie -10 stopni. Na północy kraju mróz będzie w nocy siarczysty. Słupki rtęci na północy wskazywać mogą nawet -18 stopni Celsjusza. Lokalnie niewykluczone są spadki temperatury nawet do -24. To już silny mróz w Polsce. Prognozy długoterminowe mówią o silnych mrozach w kraju również w kolejnych dniach.

Wiatr w nocy w Polsce

Wraz z dużym gradientem ciśnienia w kraju pojawi się w nocy wiatr ze wschodu. Lokalnie porywy wiatru będą silne. Wiatr wiejący z prędkością nawet do 90 km/h w połączeniu z intensywnymi opadami śniegu przyniesie w nocy zawieje i zamiecie śnieżne.