Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Śnieżyca uderzyła w Polskę. Spadnie nawet 30 cm śniegu. Sprawdź do kiedy będzie sypać śnieg

Opady śniegu w Polsce

Zgodnie z prognozami do kraju wkroczyła silna śnieżyca. Na krańcach Polski południowej pada marznący deszcz. Na wschodzie i częściowo w centrum umiarkowanie i intensywnie sypie śnieg.

Powyższy skan radarowy pochodzi z oficjalnego serwisu Windy. Widać tu doskonale, że opady śniegu występują obecnie na północy Podkarpacia, Lubelszczyźnie, na południu Mazowsza oraz Ziemi Świętokrzyskiej i Śląsku. Miejscami w dzielnicach południowych pada marznący deszcz i mżawka.

Śnieżyca w nocy nad Polską

Intensywne opady śniegu tak naprawdę dopiero nabierają na sile. Z każdą godziną nadchodzącej nocy opady będą się intensyfikować. Szczegóły przebiegu śnieżycy w nocy opisaliśmy w prognozie pogody na noc z niedzieli na poniedziałek. Śnieżyca będzie najsilniejsza w poniedziałkowy poranek na wschodzie kraju.

Śnieżyca nad Polską potrwa do poniedziałku wieczór

Na południe od Polski z zachodu na wschód przesuwa się dość głęboki niż atmosferyczny. W związku z tym opady śniegu (na południu deszczu marznącego) występowały będą w południowej części kraju praktycznie do poniedziałkowego popołudnia.

Do kiedy śnieżyca w Polsce

W poniedziałek 8 lutego opady śniegu zaczną powoli uspokajać się. Śnieżyca zacznie tracić na intensywności od regionów południowych. Po południu strefa silnych opadów śniegu przeniesie się na północ. Na wschodzie śnieg padał będzie praktycznie przez cały poniedziałek. Strefa opadów śniegu opuści Polskę centralną dopiero w poniedziałek wieczorem. Nad ranem w nocy z poniedziałku na wtorek padać będzie już praktycznie tylko na krańcach Polski północnej.

Długotrwała śnieżyca przyniesie mnóstwo śniegu w Polsce

Trwająca niemal dobę śnieżyca przyniesie w Polsce znaczny przyrost pokrywy śnieżnej. Najwięcej świeżego śniegu spadnie na południowym zachodzie oraz na południowym wschodzie i wschodzie Polski. Lokalnie na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, czy Podlasiu we wtorek rano leżeć może do 30 cm świeżego śniegu.

Ile śniegu spadnie w Polsce

Warto dodać, że prócz intensywnych opadów śniegu niż przyniesie do Polski bardzo silne porywy wiatr. Ten w połączeniu z intensywnymi opadami śniegu powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne w Polsce. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę.

Podsumowując, obecnie do Polski południowej wkroczyła strefa intensywnych opadów. Śnieg pada na wschodzie, południowym wschodzie oraz częściowo w centrum i na południu kraju. Z każdą godziną opady śniegu zwiększały będą swą intensywność. Śnieg padał będzie do poniedziałkowego popołudnia, a na północny Polski nawet do wtorku rano. W wielu regionach spadnie nawet 30 cm świeżego śniegu. Zachęcamy również do zapoznania się z prognozą pogody na 16 dni dla Polski. Widać w niej, że zima nie odpuści szybko w lutym 2021. Kolejna silna śnieżyca nawiedzi nas w okolicach czwartku.

Autor wpisu:

autor_mike
Michał Kołodziejczyk

Pogodą i burzami interesuję się od bardzo dawna. Od kilku lat współtworzę dla Was treści na serwisie Fani Pogody. Prywatnie łowca burz