14 czerwca 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na poniedziałek 15.02.2021. Mróz i zima w Polsce. Odwilż jeszcze nie dziś

Prognoza pogody na poniedziałek 15 lutego

Po informacjach jakie przekazywaliśmy w weekendowych wpisach oczekujemy odwilży. Ta nie nadejdzie jeszcze dziś. Pogoda w poniedziałek 15 lutego przyniesie mróz w Polsce.

Poniedziałek 15 lutego nie przyniesie odwilży. Mróz w całym kraju

Po bardzo mroźnej nocy również poniedziałkowy poranek będzie w wielu regionach kraju chłodny. Najsilniejszy mróz panował będzie na wschodzie i południu Polski. Temperatura w tych regionach o poranku to nawet poniżej -10 stopni. Mróz panował będzie w całej Polsce i praktycznie nie zmieni się to przez cały dzień. Najcieplej na północny kraju, choć z zachodu coraz bardziej napiera ciepłe powietrze polarnomorskie. W związku z tym w godzinach południowych nie wykluczamy krótkotrwałej, dodatniej temperatury na krańcach zachodnich kraju.

Mróz w Polsce w poniedziałek 15 lutego

Pomimo krótkiej chwili z dodatnią temperaturą na zachodzie w większości regionów Polski panował będzie dziś mróz. W godzinach popołudniowych na wschodzie kraju mróz zrobi się znów siarczysty. Temperatura spadnie poniżej -10 stopni Celsjusza. Jeszcze niższe wartości temperatury zapanują w poniedziałek wieczorem na południu. Siarczysty mróz panował będzie w górach i terenach podgórskich.

Siarczysty mróz w poniedziałek wieczór

Opady w Polsce w poniedziałek 15.02

Poniedziałek 15.02 to podział Polski na dwie strefy pogodowe. Na pogodę w regionach zachodnich od rana silny wpływ będzie miał ośrodek wysokiego ciśnienia z zachodu. W związku z tym na zachodzie kraju spodziewamy się wielu chwil z bezchmurnym niebem. Podczas gdy na zachodzie kraju będzie słonecznie, inny rodzaj pogody panował będzie dziś w Polsce Wschodniej.

Opady śniegu w Polsce 15 lutego

Na wschodzie Europy stacjonuje bardzo aktywny niż baryczny. Przynosi on między innymi silne śnieżyce w Rosji, czy Białorusi. Polska wschodnia spodziewać się więc może większej ilości zachmurzenia. W godzinach przedpołudniowych na wschodzie wystąpią również opady śniegu. Nie będą to intensywne śnieżyce, a raczej przelotne, lokalne opady o natężeniu co najwyżej umiarkowanym. Wraz z upływem dnia opadów w kraju będzie coraz mniej.

Poniedziałek 15 lutego przyniesie uspokojenie wiatru nad Polską. Po dość wietrznym weekendzie zwłaszcza w Polsce Wschodniej wiatr uspokoi się. Dopiero pod wieczór na zachód kraju wkroczy strefa odczuwalnych porywów wiatru. O tym jednak pisali będziemy w wieczornej prognozie pogody na noc z poniedziałku na wtorek.