15 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na weekend. Chłód uderzy z północy. Przymrozki i opady śniegu w Polsce

Zimny weekend w Polsce. Przymrozki

Do Polski spływa bardzo chłodne powietrze z północny kontynentu. Temperatury na wysokości 850 hPa spadają kilka stopni poniżej zera. Niewiele cieplej jest w Polsce na wysokości 2 metrów, na której wykonuje się oficjalnych pomiarów temperatury. Dziś i w najbliższych dniach w Polsce temperatury na poziomie 4 stopni w najcieplejszym momencie dnia nie powinny nikogo zdziwić.

O dzisiejszych temperaturach pisaliśmy w porannej prognozie pogody. Wiele regionów Polski to dziś temperatury w okolicach 5 stopni. Jeszcze chłodniej podczas nocy z piątku na sobotę. Na północy kraju zaledwie dwa stopni powyżej zera. Przy gruncie niemal pewne są przymrozki podczas nadchodzącej nocy. W górach i na obszarach podgórskich niewykluczone opady śniegu.

Niskie temperatury w Polsce

Sobota również nie przyniesie wysokich temperatur. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci wskażą maksymalnie 8 stopni powyżej zera. Niższe temperatury oczywiście w górach i na Podhalu, gdzie termometry w sobotę wskażą maksymalnie 4 stopni powyżej zera.

Przymrozki nad Polską

Bardzo zimna zapowiada się noc z soboty na niedzielę. Na północy kraju dojdzie do spływu bardzo chłodnych mas powietrza. Temperatura spadnie poniżej zera na krańcach północnych Warmii, Mazur i Suwalszczyzny. Przy gruncie temperatura spadnie do kilku stopni poniżej zera. W Polsce północnej będzie to naprawdę zimna noc. Niewykluczone są pierwsze opady śniegu poza obszarami podgórskimi.

Niedziela będzie już nieco cieplejszym dniem w Polsce. Termometry na zachodzie kraju wskażą nawet około 10 stopni ciepła. Przyszły tydzień przyniesie nam ocieplenie. Temperatury podskoczą w Polsce nawet do 20 stopni powyżej zera. Wspominaliśmy o tym w tym wpisie. W weekend przygotujemy kolejny wpis o nadejściu ciepła do Polski.