24 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Silne załamanie pogody na zachodzie. Nie żyje kierowca pługa

Atak zimy w Hiszpanii

Dziś przed południem doświadczyliśmy ataku zimy na zachodzie kraju. Warunki na drogach były bardzo złe. Jednak to nic w porównaniu z załamaniem pogody jakie wystąpiło w obecny weekend w Hiszpanii.

W sobotnie popołudnie silny atak zimy nastąpił w Asturii, nieopodal Madrytu. Na skutek gwałtownego załamania pogody władze regionu podjęły się ewakuacji ponad 350 osób. Głównie chodziło o turystów przebywających w górach. Ponad 150 osób potrzebowało pomocy medycznej w związku z wychłodzeniem organizmu oraz odmrożeniami. Warto dodać, że temperatury w regionie gwałtownie obniżyły się do -10 stopni Celsjusza.

Zawieje i zamiecie śnieżne przyniosły ofiary śmiertelne

Niestety, silne załamanie pogody w Hiszpanii przyniosło również ofiary śmiertelne. Na jedną z lokalnych dróg zeszła lawina śnieżna. W wyniku akcji poszukiwawczej udało się dotrzeć do zasypanego lawiną pługu. Okazało się, że jego kierowca nie żyje. Najprawdopodobniej w pługu w momencie zejścia lawiny przebywała również druga osoba. Do tej pory nie została ona odnaleziona. Szanse na przeżycie drugiego pracownika pługu są mniejsze z każdą godziną.

W weekend w Hiszpanii nie przejezdnych było setki dróg. Największe utrudnienia na drogach zamieć śnieżna wywołała w centrum i na północy kraju. Problemem był nie tylko śnieg, ale również konary drzew łamiące się pod ciężarek śniegu i silnego wiatru. Sytuacja pogodowa w Hiszpanii wraca do normy.