Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Żar do 52 stopni! Upał powróci do Polski z wielką siłą?

Upał wraca do Polski. Piekielny żar do 52 stopni

Poprzedni tydzień oraz weekend dał nam odpocząć od wysokich temperatur w Polsce. Lato nie poddaje się jednak. W kolejnych dniach do Polski powróci upał. W wielu miejscach w kraju temperatury znów będą bardzo wysokie. Sprawdźmy na jak długo upał zawita do kraju oraz jakich temperatur możemy się spodziewać i gdzie będzie najgoręcej. Zerkniemy również w region, gdzie temperatura powędrowała do piekielnych wartości. Pomiary przekroczyły 50 stopni Celsjusza.

Nieprawdopodobne. Upał powyżej 50 stopni na Bliskim Wschodzie

Rano opisywałem potężną powódź jaka nawiedza Iran ze stolicą tego kraju, Teheranem. W wyniku koszmarnych powodzi już teraz potwierdzono w Iranie prawie 70 ofiar śmiertelnych. Z zupełnie innym żywiołem radzić muszą sobie mieszkańcy sąsiedniego Iraku. Upał tam panuje prawie piekielny. Słupki rtęci oficjalnie pokazują tam niecałe 50 stopni.

Upał w Iraku jest nieprawdopodobny
Bardzo silny upał w Iraku

Jednak w sieci pojawiają się materiały, na których widać, że w południowo zachodnim Iraku termometry pokazują nawet 52 stopnie Celsjusza. To upał potężny, bardzo rzadko spotykany na naszej planecie. Wróćmy jednak w nasz region, ponieważ również w Polsce w najbliższych dniach zrobi się gorąco.

Wzrost temperatury z początkiem sierpnia

Od początku bieżącego tygodnia temperatury w Polsce będą rosły. Upał nadejdzie dopiero za kilka dni, jednak już od poniedziałku temperatury w kraju zrobią się przyjemne.

Upał za kilka dni w Polsce
Upał za kilka dni. Obecnie przyjemne temperatury

Już dziś w wielu miejscach kraju słupki rtęci wskazywały będą w okolicach 24 stopni Celsjusza. Jeszcze cieplej w Polsce we wtorek, gdy termometry na zachodzie kraju pokazywać mogą nawet 28 stopni. Również ciepło i przyjemnie we wtorek 2 sierpnia w pozostałych regionach Polski. Temperatury na wschodzie, czy w centrum również wzrosną do 25-26 stopni, czeka nas więc dzień gorący w Polsce. Upał nadejdzie do kraju w środę 3 sierpnia.

Upał pojawi się w Polsce w środę
Upał już w środę w Polsce

Początkowo gorąco zrobi się tylko na zachodzie. Jednak druga część tygodnia przyniesie upał już w całym kraju. Sprawdźmy na jak długo zrobi się gorąco i gdzie w Polsce będzie najcieplej. Po więcej informacji pogodowych zapraszamy na stronę główną portalu.

Upał w Polsce. Gdzie i kiedy najwyższe temperatury

Na wstępie spójrzmy na animację prognoz temperatury na najbliższe dni dla kraju. Odpowie nam to od razu na pytanie jak długo potrwa nadchodzący do kraju upał.

Upał nadchodzi do Polski. Prognoza temperatury

Obecne prognozy nieco zmieniły przebieg napływu gorących mas powietrza do Polski. Jeszcze wczoraj modele widziały gwałtowne zakończenie fali upałów w piątek. Dziś wyparcie gorących mas powietrza modele widzą w sobotę w zdecydowanie łagodniejszy sposób. O burzach napiszemy w najbliższym czasie. Obecnie, z powyższej animacji widać, że upał w Polsce trwał będzie od środy na zachodzie, po sobotę na wschodzie kraju. W czwartek i piątek ponad trzydzieści kresek wskażą termometry praktycznie we wszystkich regionach kraju. Przez całą drugą część obecnego tygodnia upał najsilniejszy będzie w pasie zachodnim kraju. Słupki rtęci wskazywać mogą na zachodzie do 35, lokalnie nawet do 37 stopni Celsjusza. Chłodniej na wschodzie. Tutaj ponad 30-32 stopni właściwie tylko w piątek. W pozostałe dni wartość temperatury przekraczać będzie trzydziestki tylko lokalnie. Sprawdzaj aktualną temperaturę w Polsce na naszej stronie.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk