Pogoda na 24 lutego 2020. Silny, porywisty wiatr. Przelotne opady deszczu i mieszane oraz śniegu. Możliwe burze

Pogoda na 24 lutego 2020. Silny, porywisty wiatr. Przelotne opady deszczu i mieszane oraz śniegu. Możliwe burze. Sprawdź, co czeka nas w pogodzie na początku tygodnia.

W poniedziałek wschodnia połowa Polska znajdzie się jeszcze pod wpływem frontu okluzji, który związany będzie z niżem “YULIA”, który ulokuje się nad wschodnią Ukrainą. Pozostały obszar naszego kraju zacznie dostawać się pod wpływ przejściowego klina wyżu znad Azorów. Pozostaniemy w dalszym ciągu pod wpływem aktywnej cyrkulacji strefowej. Wiatr będzie jednak słabszy niż niedzielę wieczorem oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek.

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 24.02.2020, 06 UTC

IMGW-PIB

Dzisiaj na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W północnej połowie naszego kraju prawdopodobne są nawet rozpogodzenia. Lokalnie występować będą opady przelotnego deszczu, a w godzinach porannych także deszczu ze śniegiem i śniegu. We wschodniej połowie kraju istnieje niskie prawdopodobieństwo wystąpienia burz. Temperatura oscylować ma w przedziale od 4°C na krańcach wschodnich do 8°C na południowym zachodzie; w obszarach podgórskich od 1°C do 3°C.

Prognozowana temperatura powietrza w poniedziałek

Wiatr silny, lecz słabnący z biegiem godzin do umiarkowanego, ale jeszcze przed południem porywisty, w porywach do 75 km/h w południowo-wschodniej części kraju z zachodu i północnego-zachodu. Natomiast w w polskich górach porywy wiatru w Sudetach do 90 km/h, w Tatrach do 130 km/h, słabnące w ciągu dnia i powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

Sytuacja synoptyczna na dzień 24.02.2020, 12 UTC

DWD

Prognozowany obszar i typ opadu w poniedziałek według modelu SWISS-HD

Prognozowane porywy wiatru według modelu ECMWF w poniedziałek

Aktualna temperatura tutaj

Położenie opadów i burz tutaj