5 grudnia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na 28.09. Walka jesieni z latem nad Polską

Poniedziałek przyniesie zdecydowaną poprawę pogody na północy i wschodzie kraju. Niestety, regiony zachodnie znajdowały będą się pod wpływem niżu barycznego. Dlatego na południowym zachodzie i zachodzie kraju dziś spodziewać się możemy opadów deszczu.

Temperatura w Polsce 28.09

Poniedziałek, w większości regionów w Polsce będzie umiarkowanie ciepły. Tylko na południowym zachodzie dość niskie temperatury. Na Dolnym Śląsku słupki rtęci wahać będą się w okolicach 10 stopni Celsjusza. W przeciwieństwie do południowego zachodu, na pozostałym obszarze kraju będzie dużo cieplej. Termometry wskazywać będą od 15 stopni nad morzem, do nawet 17 kresek na Podkarpaciu. Oczywiście są to temperatury w najcieplejszym momencie dnia. Mamy już jesień, w związku z czym poranki i wieczory będą już chłodne.

We wstępie wspominałem, że dziś nad Polską wystąpią dwa typy pogody. Na wschodzie, w centrum i na północy kraju czeka nas słoneczny, umiarkowanie ciepły dzień. W przeciwieństwie do aury, która panowała dziś będzie na południu i zachodzie Polski.

Już od godzin porannych strefa opadów deszczu daje się we znaki mieszkańcom Polski południowej. Deszcze pada w Małopolsce, na Śląsku, czy południu Dolnego Śląska. W kolejnych godzinach strefa opadów deszczu przesuwała będzie się na północ i północny zachód. Deszcz do południa padał będzie już również na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie.

Południe i zachód Polski pozostanie pod chmurami przez cały dzisiejszy dzień. Opady deszczu powinny po południu zanikać, jednak wilgotność i niezbyt wysokie temperatury nie będą w tych regionach nastrajały pozytywnie.