Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 28 maja 2020 dla Polski. Burze z gradem na wschodzie. Maksymalnie 20°C

Nasz kraj stopniowo dostaje się pomiędzy dwa układy baryczne. Wyż ulokowany nad Morzem Północnym i niż z centrum nad Morzem Czarnym. Dodatkowo od północnego-zachodu na południowy-wschód przemieszcza się chłodny front atmosferyczny położony w płytkiej zatoce niżowej. Za frontem napływa chłodniejsze powietrze polarno-morskie z północnego-zachodu.

Sytuacja synoptyczna na dzień 28.05.2020, 12 UTC

Dziś największe prawdopodobieństwo burz będzie w centrum i na wschodzie. W naszej części Europy zaznaczy się płytka zatoka niżowa, chociaż od zachodu zaczniemy dostawać się na krótki okres czasu pod wpływ wyżu z centrum na wschód od Wysp Brytyjskich. Największe ryzyko burz ma być na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Przeważnie burze będą słabo zorganizowane, w formie pojedynczych krótkotrwałych komórek burzowych i klastrów wielokomórkowych. Niewkluczone we wschodniej połowie kraju lejki kondensacyjne.

Prognoza burz na czwartek według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW-PIB)

W czasie burz opady do 20 mm, punktowo drobny grad. Wiatr 65 km/h.

W dzień na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane oraz duże. Na północnym-zachodzie w godzinach porannych rozpogodzenia po przejściu frontu. Prognozowane są na wcześniej wymienionym obszarze burze z gradem. W najwyższych partiach gór opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C, na wschodzie kraju od 18°C do 20°C. Chłodniej miejscami na północy i w obszarach podgórskich, od 11°C od 14°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunków północnych. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h – informuje IMGW-PIB.

Prognozowana temperatura powietrza w najcieplejszym momencie dnia w czwartek na obszarze Polski.

Prognoza zachmurzenia, opadów i zjawisk w czwartek na obszarze Polski.

POŁOŻENIE OPADÓW I BURZ https://fanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz