Pogoda na dziś, 25 września 2020 dla Polski. Silne opady, burze i wiatr

W piątek Polska znajdzie się pod wpływem niżu przemieszczającego się z południa na północ przez zachodnią część kraju. W zachodniej i częściowo centralnej części kraju zaznaczy się pofalowany front chłodny. Na wschód od frontu przebiegać ma linia zbieżności wiatru wiatru. Wschodnia i centralna część kraju pozostanie w ciepłej masie powietrza, nad zachodnie województwa napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie.

Sytuacja synoptyczna na dzień 25,09.2020, 12 UTC

Na przeważającym obszarze naszego kraju w piątek zachmurzenie umiarkowane, okresowo i miejscami duże oraz całkowite. Opady deszczu w wielu miejscach, a na zachodzie i w centrum oraz na północy również burze. Na północnym-zachodzie wysokość opadów do 30-35 mm. Temperatura od 16°C do 21°C na zachodzie. Od 22°C do 26°C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr umiarkowany i dość silny do 70 km/h w czasie burz.

Prognoza pogody na piątek (IMGW-PIB)

Prognoza temperatury powietrza na dzień 25 września 2020 w drugiej części dnia.

Nasz kraj znajdzie się dziś w rozległym obszarze obniżonego ciśnienia. W strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód pofalowanego frontu atmosferycznego wzdłuż którego przemieszczać ma się niż.

Prognoza zachmurzenia i opadów na piątek

Prognoza burz na piątek (IMGW-PIB)

POŁOŻENIE OPADÓW I BURZ TUTAJ