Pogoda na noc. Nawet poniżej 10 stopni w nocy nad Polską. Brak burz i opadów

Sobota minęła pod znakiem piękne, gorącej i słonecznej pogody na zachodzie kraju. Na wschodzie więcej chmur, a polarne masy powietrza zapewniły bardziej rześkie powietrze. Na krańcach wschodnich, w rejonie Włodawy występowała burza.

Sytuacja nie zmieni się podczas nadchodzącej nocy z soboty na niedzielę. W nocy również na zachodzie pogoda będzie najbardziej sprzyjająca na zachodzie Polski. To również na zachodzie będzie najcieplej. Słupki rtęci na Ziemi Lubuskiej oraz Dolnym Śląsku wskażą nawet 16 stopni w nocy. Tylko nieco chłodniej na Pomorzu zachodnim, gdzie termometry wskażą 14 stopni powyżej zera.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

pogoda na noc

Mieszkańcy Polski centralnej liczyć mogą w nocy na temperatury rzędu 12-13 stopni. Podobne wartości temperatury na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Najchłodniej w dniu dzisiejszym będzie na Podlasiu i Suwalszczyźnie, gdzie słupki rtęci spadną poniżej 10 kresek.

Noc z soboty na niedzielę nie powinna przynieść opadów deszczu. Burze nad Polską tym bardziej nie wystąpią. W regionach centralnych nie możemy wykluczyć powstawania mgieł.

W pierwszej części nocy w Polsce powinno być praktycznie bezwietrznie. Wraz z upływem godzin od zachodu i północy do kraju wkraczała będzie strefa silniejszego wiatru. W drugiej części nocy wiatr w regionach nadmorskich osiągać może 50-60 km/h.