Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na Nowy Rok. Przymrozek, mgły i opady śniegu

Pogoda na Nowy Rok

Nowy Rok w wielu regionach przywitał nas białym krajobrazem. Śnieg spadł na południowym wschodzie i częściowo południu Polski. Z rana opady ograniczą się do krańców Polski wschodniej.

Opady w Nowy Rok

W drugiej części dnia opady śniegu pojawić mogą się na zachodzie kraju. Pierwszy dzień nowego roku przyniesie sporo mgieł w Polsce. Mgliście będzie przed południem w regionach centralnych i wschodnich kraju. W całej Polsce będzie dziś dużo zachmurzenia. Modele numeryczne nie przewidują na dziś rozpogodzeń, chociaż te są możliwe na krańcach południowych.

Temperatura w Polsce 1 stycznia

1 stycznia będzie chłodnym dniem w Polsce. Tylko na krańcach wschodnich i zachodnich temperatura będzie dodatnia. Na pozostałym obszarze kraju występowały będą przymrozki, a nawet mróz. W Polsce centralnej i południowej mróz sięgać może nawet -4 stopni. Cieplej na Mazowszu, Warmii i Mazurach, gdzie termometry wskazywały będą jeden stopień poniżej zera. Pierwszy dzień nowego roku nie przyniesie w Polsce odczuwalnego wiatru. Bardzo słabo powiać może na południu i północy Polski. Będą to jednak porywy wiatru nie przekraczające 20 km/h.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk