Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc 25/26 lipca 2021. Będzie to noc tropikalna. Wystąpią też aktywne burze w Polsce

Pogoda. Burze w lipcu

Pogoda. W niedzielę Polska znalazła się na skraju płytkiego niżu znad Morza Północnego. Z kierunków południowych docierało powietrze znad Morza Śródziemnego, które jest bardzo ciepłe i wilgotne. Lokalnie na strefach zbieżności wiatru pojawiły się burze. Grzmiało na Kujawach, Pomorzu, Ziemi Łódzkiej i Mazowszu. Były to przeważnie krótkotrwałe komórki burzowe, nie przynoszące szczególnie groźnych zjawisk towarzyszących.

Anomalia w polu ciśnienia na noc 25/26 lipca 2021, 00 UTC dla Europejskiego Obszaru Synoptycznego i obszarów przyległych

Pogoda. Anomalia w polu cisnienia, 26 lipca 2021

Na przeważającym obszarze Polski wieczorem i w pierwszej części nocy nie będzie warunków do rozwoju burz. Jednak inaczej sytuacja ma wyglądać ma w dzielnicach południowych i centralnych. Prognozowane jest ulokowanie ośrodka niskiego ciśnienia. Wspomoże on na skalę synoptyczną rozwój burz, które mogą przybierać nawet formę struktur wielokomórkowych. O słabej, umiarkowanej aktywności elektrycznej. Opady w burzach do 20 mm, wiatr do 65 km/h. Z uwagi na przeważnie uniesiony tryb konwekcji ograniczone będzie ryzyko wystąpienia opadów gradu w porze nocnej.

Prognoza burz na noc (IMGW-PIB)

Pogoda. Prognoza burz (IMGW-PIB)

Bliżej godzin porannych burze są możliwe w centralnej części Polski. Najbliższa noc przyniesie przelotne opady deszczu, szczególnie na zachodzie i południu oraz częściowo centrum lokalne burze. Termometry pokażą minimalna od 14°C, 15°C na północnym wschodzie i obszarach podgórskich do 21°C miejscami w centrum oraz nad morzem i wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, silniejszy jedynie w czasie przechodzenia struktur opadowych i burz.

Prognozowana minimalna temperatura powietrza na noc z niedzieli na poniedziałek według ICON

Pogoda. Temperatura minimalna w Polsce

BIEŻĄCE POŁOŻENIE OPADÓW I LOKALNYCH BURZ

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz