Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Prognoza pogody na noc z soboty na niedzielę. Śnieg, deszcz i burze w PolsceW nocy z sobotę na niedzielę Polska nadal znajdowała się będzie pod wpływem rozległego zafalowanego, frontu atmosferycznego związanego z niżem wielocentrycznym. Front kontynuował będzie swą wędrówkę na południowy wschód. Po wschodniej stronie frontu zalega cieplejsze powietrze, za frontem spływa chłodniejsza masa powietrza.

Masy powietrza przepływają wciąż południkowo, a front ułożył się równolegle do nich. Sprzyja to zafalowaniu frontu i jego powolnym przesuwaniu się na wschód. W strefie frontu tworzą się liczne zafalowania i to na zafalowaniach dochodzi do silniejszych opadów deszczu.

W pierwszej części nocy najmocniej padać będzie na północy kraju. W dalszej części nocy na pograniczy Czech i Węgier dojdzie do kolejnego zafalowania, które to z każdą godziną wkraczać zacznie do Polski południowej, by w niedzielny poranek sunąć dalej na północ Podkarpacie i Lubelszczyznę. W nocy, przyrost pokrywy śnieżnej w górach może wynieść nawet 15cm świeżego puchu !!

Najbliższej nocy nadal dokuczały nam będą mgły. Tym razem największe prawdopodobieństwo wystąpienia mgieł istnieje na zachodzie Polski. Mgły nie powinny być jednak tak gęste jak w ostatnich dniach.

Na Bałtyku i w strefie nad samym morzem w nocy niewykluczone są burze. Wiatr nad morzem może przynosić porywy do nawet 65km/h. W przypadku wystąpienia burzy, może być nawet silniejszy. Na pozostałym obszarze wiatr będzie słaby.

To będzie kolejna ciepła noc nad Polską. 4-5 stopni nad samym morzem. 4-5 stopni w centrum Polski. Nawet 8 stopni na Podkarpaciu. Najchłodniej na terenach podgórskich. Tutaj możliwe nawet lokalne przymrozki. Poniżej prezentujemy prognozę pogody wydaną przez synoptyków IMGW.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk