Pogoda. Prognoza pogody na noc z środy na czwartek. Ciepła, ale deszczowa noc. Mgły na wschodzie Polski

Front i opady deszczu

Nadchodzącej nocy Polska znajdzie się pod wpływem ciepłego frontu atmosferycznego związanego z niżem SEBASTIEN znad zachodniej Europy. Front ciepły znajduje się już nad terytorium naszego kraju. Już od popołudnia opady słabego deszczu wkroczyły nad zachodnie dzielnice Polski. W kolejnych godzinach front atmosferyczny oraz związana z nim strefa opadów przemieszczała się będzie na wschód.

Opady z każdą godziną będą słabnąć. Strefa opadów dotrze na wschód Polski nad ranem, ale będzie wyraźnie osłabiona. Może okazać się, że przyniesie już wyłącznie lokalne opady mżawki na wschodzie.

Mgły na wschodzie Polski

Na zachodzie Polski, wraz z wędrówką frontu zwiększy się gradient baryczny. Większa gęstość izobar to oczywiście silniejszy wiatr. Tak też będzie nadchodzącej nocy na zachodzie kraju. Miejscami porywy wiatru dzisiejszej nocy sięgną nawet 60 km/h. Nad morzem i terenach górskich porywy wiatru mogą być jeszcze silniejsze.

Na wschodzie Polski, tam gdzie wiatr nie będzie jeszcze odczuwalny pojawią się mgły. Mgły nie będą tak gęste jak poprzedniej nocy. Mgły na wschodzie kraju zanikały będą nad ranem, wraz z nasuwaniem się strefy opadów.

Ciepła noc w Polsce

W nocy z środy na czwartek nigdzie w kraju temperatura nie spadnie poniżej zera. Nawet na Suwalszczyźnie, gdzie będzie najchłodniej termometry wskażą od 1 do 3 stopni. Lubelszczyzna i Mazowsze to 3-4 stopnie ciepła. Najcieplej będzie w zachodniej Polsce. W strefie oddziaływania ciepłego frontu atmosferycznego słupki rtęci wzrosną do nawet 6 stopni.