Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na dziś 17.02.2021. Silna śnieżyca do 20cm śniegu. Na zachodzie silna odwilż, na wschodzie mróz

Pogoda na dziś, na środę 17.02. Silna śnieżyca nad Polską. Odwilż na zachodzie

Od kilkudziesięciu godzin w naszym prognozach pogody wspominamy, że środa 17 lutego przyniesie silną śnieżycę nad Polską. Na zachodzie kraju nadejdzie odwilż. Wschód Polski to nadal siarczysty mróz i zimowe warunki. Sprawdźmy co przyniesie pogoda dziś, w środę 17 lutego.

Pogoda w środę pod znakiem śnieżycy nad Polską

Niewątpliwie najważniejszą wiadomością w pogodzie na środę 17 lutego są silne opady śniegu, jakie pojawią się dziś w kraju. Nad Polską przemieszał będzie się front atmosferyczny związany z aktywnym ośrodkiem niskiego ciśnienia. W związku z tym opady nad Polską będą dziś naprawdę intensywne.

Silna śnieżyca nad Polską w środę 17 lutego 2021

Prawdopodobnie strefa najsilniejszej śnieżycy rozciągać będzie się w dniu dzisiejszym od Pomorza po Podkarpacie. Strefa intensywnych opadów śniegu będzie dziś dość wąska. W związku z tym ciężko jest określić z dużą dokładnością gdzie padał będzie śnieg. Z pewnością łatwiej jest zaprognozować opady marznące i opady deszczu. Te występowały będą praktycznie w całej Polsce zachodniej oraz centralnej na zachód od strefy opadów śniegu. Warunki na drogach w wielu regionach Polski będą dziś trudne.

W środę 17 lutego walka zimy i wiosny nad Polską

Bardzo ciekawa będzie sytuacja z temperaturą nad Polską w dniu dzisiejszym. Podczas gdy na wschodzie kraju panował będzie mróz, na krańcach zachodnich temperatury będą iście wiosenne. Na poniższej mapie temperatury dla Polski w godzinach przedpołudniowych widać to doskonale.

Temperatura w Polsce, środa 17 lutego 2021

W czasie, gdy na zachodzie kraju może być nawet do 5-6 stopni, to na wschodzie kraju słupki rtęci pokazywać mogą -6 stopni. Na zachodzie panowała będzie dziś silna odwilż. Na wschodzie lokalnie nawet silny mróz. Walka zimy z wiosną trwa nad Polską w najlepsze. Jeszcze mocniejsze spadki temperatury na wschodzie kraju czekają nas dziś po południu i wieczorem.

Odwilż na zachodzie. Silny mróz na wschodzie kraju

Powyższa mapa pokazuje wyliczenia modelu GFS na noc z środy na czwartek. Z pewnością, w najbliższych godzinach będziemy mieli do czynienia z dużym kontrastem temperatury w Polsce. Nie możemy pisać o pogodzie na środę 17 lutego bez wspomnienia o wietrze.

Pogoda na środę 1702

Wiatr dość silny będzie w Polsce zachodniej i południowej. Nie będzie to żadna wichura, ale porywy wiatru w Polsce osiągną dziś nawet 70 km/h. Strefa wiatru ściśle pokrywać się będzie ze strefą niżu barycznego, który dziś przewędruje nad naszym krajem. Kończąc wpis zachęcamy do sprawdzania gdzie aktualnie znajdują się opady w naszej specjalnej podstronie z radarem opadów (i burz dla sezonu letniego).

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk