Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. „Wybuch ciepła” blisko Polski. Będzie nawet 17°C i burze w Europie

Pogoda. „Wybuch ciepła” blisko Polski. Będzie nawet 17°C i burze w Europie. Modele numeryczne nie pozostawiają złudzeń. Nadchodząca sobota przyniesie wysokie temperatury szczególnie na południu, centrum oraz wschodzie Polski. Burze możliwe są na południu Europy, zwłaszcza w Basenie Morza Śródziemnego, prawdopodobne są także we Francji.

W sobotę początkowo cały kraj znajdzie się w ciepłym wycinku niżu, ale już o poranku na zachodzie Polski zaznaczy się front chłodny związany z niżem, który znad Morza Śródziemnego przemieści się do naszej części Europy. Popołudniu w pierwszy dzień weekendu ulokuje się on nad wodami Morza Bałtyckiego.

Sytuacja synoptyczna na sobotę, 9 listopada 2019, 12 UTC

Wysokie temperatury obejmą przeważający obszar Polski, co doskonale obrazują ryciny poniżej. W naszym kraju miejscami będzie cieplej niż w Hiszpanii

W tym samym czasie opady objąć mogą zachodnią część Polski

Prognoza pogody na sobotę (IMGW-PIB)

Pogoda. Pogorszenie pogody w niedzielę, śnieg spadnie w polskich górach

W niedzielę czeka nas ochłodzenie. W polskich górach spadnie śnieg. Intensywne opady obejmą prawdopodobnie południe, ale także centrum i Polski. Związane będą z falą na froncie na pofalowanym froncie atmosferycznych.

Sytuacja synoptyczna na dzień 10 listopada 2019, 12 UTC

Prognozowany obszar opadów w niedzielę

Prognozowana temperatura w niedzielę, GFS i ECMWF

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz