Prognoza pogody na noc. Burze zanikną. Sporo opadów deszczu

Za nami burzowy dzień na południu i południowym wschodzie Polski. Burze jeszcze nie dawno przechodziły na północy województwa lubelskiego, ale obecnie już praktycznie wygasły. Nie znaczy to, że czeka nas nudna noc w pogodzie nad Polską.

Od Pomorza przez Warmię, Mazury przez Mazowsze, Lubelszczyznę po Podkarpacie rozciąga się strefa frontu atmosferycznego, która przynosi opady deszczu. Zarówno jeszcze pochodzenia konwekcyjnego, po wygasających burzach, jak wielkoskalowych, ciągłych opadów deszczu. Opady ciągłe, związane z frontem atmosferycznym pojawią się zwłaszcza w północnych regionach kraju. Na południu i wschodzie do czynienia będziemy mieli z opadami konwekcyjnymi. Będą to opady przelotne, lecz o większej intensywności.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

To będzie dość ciepła noc w Polsce. Właściwie w całym kraju panowały będą podobne temperatury. Najchłodniej w górach, gdzie będzie w okolicach 4 stopni powyżej zera. W Polsce centralnej 6 stopni powyżej zera. Na pozostałym obszarze kraju 7-8 stopni na plusie. To bardzo dobra wiadomość dla rolników. Opady deszczu plus ciepłe noce z pewnością przyniosą odbudowę plonów tak niszczonych przez wielotygodniową suszę.

Podczas nadchodzącej nocy w większości regionów Polski wiatr zaniknie. Tylko na wschodzie, w obrębie oddziaływania frontu atmosferycznego powieje mocniej. Nie będzie to jednak wiatr silny, powodujący szkody. Powieje z maksymalną prędkością 40-50 km/h.