Prognoza pogody na noc dla Polski. Deszcz na północy. Burze zanikną

Dzisiejszy dzień w Polsce upływał pod znakiem umiarkowanie ciepłej aury i chmur konwekcyjnych. Najwyżej z wypiętrzonych chmur konwekcyjnych formowały się dziś w słabe lub umiarkowane burze.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Najsilniejsze z burz przychodziły w dniu dzisiejszym na południowym wschodzie kraju. Najmocniej grzmiało na Ziemi Świętokrzyskiej, W Małopolsce i na południu Lubelszczyzny. Z biegiem godzin burze zaczęły wygasać i w nocy nie spodziewamy się już zjawisk burzowych.

Opady możliwe będą w pierwszej części nocy na wschodzie kraju. W kolejnych godzinach opady pochodzenia konwekcyjnego możliwe już tylko na krańcach północnych Polski.

To będzie dość ciepła noc w Polsce. Przymrozków podczas nadchodzącej nocy nie uświadczymy. Najchłodniej na południu kraju, gdzie słupki rtęci wskażą 3 stopnie. W pasie od Dolnego Śląska, po Lubelszczyznę 4-5 stopni powyżej zera. Województwa centralne to 7-8 stopni powyżej zera. Najcieplej na północy kraju, gdzie termometry pokażą nawet 9 stopni powyżej zera.

W północnej części kraju nadal mocno wiał będzie wiatr. Nad samym morzem wiało będzie mocno. W porywach wiatr w nocy z niedzieli na poniedziałek osiągał będzie na północy kraju nawet 80 km/h. Są to porywy wiatru, które mogą powodować nawet szkody. Apelujemy więc do mieszkańców Polski północnej, by zachowali ostrożność podczas nadchodzącej nocy.