Ciepła sobota. Wystąpią opady deszczu i mgły

Pogoda.Front atmosferyczny, który w piątek i w nocy z piątku na sobotę przechodził nad Polską znalazł się już poza naszymi wschodnimi granicami. Nie oznacza to jednak, że czeka nas w sobotę mniej opadów deszczu.

Do kraju z zachodu wkroczył front atmosferyczny o charakterze ciepłym. W związku z tym sobota przyniesie sporo opadów atmosferycznych. Praktycznie w każdym regionie Polski spaść może deszcz, choć największe szanse na brak opadów mają mieszkańcy Polski południowej. Praktycznie od godzin porannych słaby deszcz możliwy będzie w pasie od Dolnego Śląska, po Kujawy. W ciągu dnia strefa ta przemieszczała będzie się powoli na wschód. Po południu padać będzie już również w centrum oraz na wschodzie kraju.

Opady deszczu w sobotę rano
Opady deszczu sobota po południu

Sobotni dzień zapowiada się mgliście w wielu regionach Polski wschodniej, centralnej i północnej. Mgły będą lokalne i ciężko jest wskazać dokładną lokalizację ich występowania. Najmniejsze szanse na mgły w dniu dzisiejszym na południu kraju, gdzie już od rana mamy największe szanse na rozpogodzenie.

Temperatura Polska

Sobota będzie ciepłym dniem w Polsce. Pamiętajmy, że mamy połowę listopada, tymczasem termometry na południowym zachodzie kraju wskażą dziś 12-13 stopni powyżej zera. W przypadku rozpogodzeń, które trwać mogą od rana na Dolnym Śląsku i Śląsku nie wykluczamy jeszcze delikatnie wyższych temperatur. Sporo chłodniej będzie w pozostałej części kraju. Tam gdzie od rana królował będzie stratus, a także mgły i opady słupki rtęci nie wzrosną powyżej 10 stopni Celsjusza. Najchłodniej na północnym wschodzie. Temperatura na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie nie przekroczy w sobotę 6-7 stopni Celsjusza. Przypominamy, że aktualne temperatury w Polsce sprawdzać można pod tym adresem. W niedzielę zrobi się jeszcze cieplej.