Pogoda. Burze zanikną. Dość ciepła noc w Polsce. Opady deszczu na południu

Czwartkowy dzień upłynął w Polsce pod znakiem frontu atmosferycznego, który stacjonował w pasie od Warmii i Mazur przez centrum, po Śląsk. W obrębie oddziaływania frontu padał deszcz, a na wschód od frontu w czwartek przechodziły burze i przelotne opady pochodzenia konwekcyjnego.

Burze w pierwszej części nocy zanikną całkowicie. Na wschodzie, południu i południowym wschodzie możliwe za to będą przelotne opady deszczu. Nie będą to opady intensywne.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Noc z czwartku na piątek będzie ciepła. Na wschodzie i południowym wschodzie kraju nawet do 11 stopni powyżej zera. Niewiele chłodniej na południu, gdzie słupki rtęci wskażą do 9 kresek powyżej zera. Minimalnie chłodniej na zachodzie i północy kraju. Za rozmywającym się frontem do kraju napływa nieco chłodniejsze powietrze morskie, przez co temperatury nad morzem i na zachodzie Polski nie będą podczas nocy wyższe niż 5-6 stopni.

Podczas nocy z czwartku na piątek, zwłaszcza na wschodzie Polski odczuwalny będzie wiatr. Jego porywy nie powinny przekraczać 50 km/h, , jednak jest to już wiatr, który będzie wpływał na komfort termiczny podczas choćby wieczornego spaceru. W kolejnych godzinach podczas nadchodzącej nocy wiatr będzie cichł.