Pogoda. Chłodna noc na północy kraju. Opady i burze nie wystąpią

Środa przyniosła w Polsce piękną, słoneczną pogodę na zachodzie i w centrum kraju. Dużo chmur i słabe opady deszczu występowały na południowym wschodzie i częściowo wschodzie kraju. W nocy ciepły front atmosferyczny, który był odpowiedzialny za dzienne opady na wschodzie odsunie się od Polski. Noc powinna być już pogodna praktycznie w całym kraju.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PiB)

pogoda na noc dla polski

Najcieplej dziś w nocy tam gdzie jeszcze w dzień zalegało zachmurzenie. Na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie słupki rtęci wskażą w nocy 16-17 stopni, więc mieszkańców tych regionów czeka kolejna bardzo ciepła noc. Nieco chłodniej będzie w Polsce centralnej, zachodniej i południowej. W tych regionach od 13 do 14 stopni powyżej zera. Najchłodniejsza noc czeka mieszkańców północnych regionów Polski. Na Pomorzu tylko 11-12 stopni, na Warmii Mazurach nawet poniżej 10 stopni.

Tak jak pisaliśmy w poprzednich akapitach, front opuścił już wschodnie granice Polski i pogodą również na wschodzie kraju zawładnie wyż. Stąd nie prognozuje się opadów deszczu ani burz na obszarze kraju. Podobnie z wiatrem, którego delikatne powiewy odczuwać w nocy mogą mieszkańcy Polski centralnej. W pozostałych regionach wiatr w nocy będzie praktycznie nieodczuwalny.