Pogoda. Chłodna noc w Polsce. Brak burz i niewiele opadów

Polska znajduje się pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia znad Azorów. Skutkuje to stabilną pogodą. Opadów atmosferycznych jest mało, a do kraju napływa dość chłodne powietrze morskie. W dzień panują umiarkowane temperatury, a noce są dość chłodne. Podobnie będzie podczas nadchodzącej nocy z środy na czwartek.

Sytuacja synoptyczna na dzień 23.07.2020, 00 UTC

Prognoza pogody na noc ze środy na czwartek (IMGW-PIB)

prognoz pogody na noc

Najchłodniej na północnym wschodzie. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu słupki rtęci spadną nawet poniżej 10 stopni Celsjusza. Na Pomorzu 10 stopni ciapła podczas nadchodzącej nocy. Wschód Polski to 11 do 13 stopni Celsjusza. Podobne temperatury na południu kraju, z wyłączeniem gór, gdzie termometry wskażą tylko 8-9 stopni. Najcieplej na zachodzie kraju, gdzie termometry wskażą nawet 13-14 stopni powyżej zera.

pogoda na noc

Nadchodząca noc nie przyniesie na przeważającym obszarze Polski opadów. W większości regionów będzie bezchmurnie. Zachmurzenie możliwe jedynie w północnych regionach kraju. Tutaj szanse na słabe, przelotne opady deszczu. Nad ranem słaby deszcz możliwy na zachodzie.

Podobnie jak w dzień, wiatr będzie dokuczał również w nocy. Im dalej na północ tym porywy wiatru będą silniejsze. Nad morzem porywy wiatru przekraczać mogą nawet 60 km/h.