Pogoda. Chłodniejsza noc w Polsce. Możliwe słabe opady deszczu

Wieczorem nad regiony północno zachodnie Polski nasunęła się strefa ciepłego frontu atmosferycznego związana z niżem znad południowej Skandynawii. Przyniesie ona w nocy zachmurzenie i słabe, przelotne opady deszczu w regionach zachodnich i północnych kraju. Na pozostałym obszarze kraju noc będzie spokojna, bezchmurna i nie pojawią się opady.

Do Polski napływa chłodniejsze powietrze polarnomorskie. Chłodniejsze masy powietrza nie przynoszą jednak drastycznych spadków temperatur również w nocy. Nie mamy już do czynienia z nocami gorącymi, jednak nadal w Polsce w nocy będzie w okolicach 15 stopni ciepła.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Nad morzem możliwe nawet 16 stopni powyżej zera. Zaznaczyć trzeba, że już w drugiej części nocy do kraju napływać zacznie cieplejsze powietrze z południa. Przyniesie ono bardzo wysokie (prawie upalne) temperatury na południu kraju w niedzielę.

W nocy z soboty na niedzielę na południu i wschodzie kraju będzie praktycznie bezwietrznie. Silniejszy wiatr występował będzie w regionach, gdzie nasunie się strefa frontu atmosferycznego. Mocniejsze porywy wiatru na zachodzie i północy kraj. Nad samym morzem wiać może nawet 70 km/h.