Pogoda na 14 maja 2020 dla Polski. Deszcz w wielu miejscach. Burze nie wystąpią

W czwartek przeważający obszar Polski znajdzie się pod wpływem wyżu z centrum na zachód od Wysp Brytyjskich. Tylko na południowym-wschodzie zaznaczy się wpływ niżu, który znad Austrii przemieścił się na Ukrainę. Na omawianym obszarze oddziaływać ma jeszcze strefa frontu ciepłego.

Sytuacja synoptyczna na dzień 14.05.2020, 12 UTC

SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 14 maja 2020, 06 UTC

Na przeważającym obszarze Polski dziś zachmurzenie umiarkowane, okresowo duże, a lokalnie zwłaszcza na wschodzie całkowite z większymi przejaśnieniami w drugiej części dnia. Występować będą przelotne opady deszczu zarówno pochodzenia konwekcyjnego, jak i też wielkoskalowego. W Sudetach prawdopodobne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W południowo-wschodniej części RP w pierwszej części dnia spadnie do 10 mm.

Temperatura wyniesie od 11°C do 15°C na obszarze Polski. Nieco chłodniej na polskim wybrzeżu, gdzie będzie od 9°C do 12°C, jak i też na obszarach podgórskich i górskich. Wiatr słaby, tylko na północy umiarkowany, na wybrzeżu gdzieniegdzie porywisty, z kierunków północnych. Największe porywy wiatru w Tatrach do 70 km/h.

Prognozowana temperatura w najcieplejszym momencie dnia w czwartek na obszarze Polski.

Prognozowane zachmurzenie i zasięg opadów w czwartek przez model SWISS-HD na obszarze Polski.