Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na 8 marca 2020 dla Polski. Nawet 10 stopni. Przejściowy wyż, nasuwający się front ciepły. Burze nie wystąpiąPogoda na 8 marca 2020 dla Polski. Przejściowy wyż, nasuwający się front ciepły. Burze nie wystąpią. Sprawdźmy, co czeka nas w pogodzie w drugi dzień weekendu.

W drugi dzień weekendu nad Polską zaznaczy się przejściowy klin wyżu znad Azorów. Do zachodniej części kraju nasunie się jednak front ciepły związany z rozległym niżem „FLORA” ulokowanym na wschód od Islandii.

Sytuacja synoptyczna na dzień 8.03.2020, 12 UTC

W niedzielę we wschodniej Polsce zachmurzenie duże, okresami całkowite z większymi przejaśnieniami, lokalnie występować będą opady deszczu i mżawki. Natomiast na obszarach podgórskich i górskich w południowej części kraju opady deszcz ze śniegiem, lokalnie śniegu. W reszcie kraju zachmurzenie na ogół małe i umiarkowane, natomiast w drugiej połowie dnia na zachodzie wzrastające do dużego z powodu nasuwania się frontu ciepłego związanego z niżem atlantyckim „FLORA”. Temperatura wyniesie od 5°C na południowym wschodzie do 10°C miejscami na zachodzie; w obszarach podgórskich od 2°C do 5°C. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, pod wieczór na Pomorzu Zachodnim porywisty, zachodni, po południu skręcający stopniowo od zachodu na południowy.

Prognoza pogody na niedzielę (IMGW-PIB)

IMGW-PIB

Prognozowana temperatura w niedzielę, w najcieplejszym momencie dnia

Prognozowany obszar zachmurzenia, rodzaj opadów na obszarze Polski w drugi dzień weekendu

Autor wpisu:

Arkadiusz Wójtowicz