Pogoda. We wtorek Polska jest w zasięgu niżu “HANS”, jakiego ośrodek przemieszcza się znad Morza Bałtyckiego nad południową Szwecję. Na północnym wschodzie zaznacza się obecność układu frontów atmosferycznych związanych z tym układem niskiego ciśnienia. Natomiast nad przeważający obszar kraju napływa chłodne oraz dość suche i stabilne powietrze polarne morskie, jedynie w strefie frontów masa powietrza jest wilgotniejsza. Na Morzu Bałtyckim możliwe burze.

Na północy Polski dziś duże zachmurzenie oraz silny wiatr z kierunków południowych i zachodnich, w porywach do 70-90 km/h. Więcej chmur może być na południu. Po poniedziałkowych opadami i nocnych opadach oraz burzach na linii zbieżności oraz na froncie chłodnym, dzisiaj głównie w północno zachodniej i zachodniej części kraju i nad Bałtykiem wystąpią zanikające opady deszczu, początkowo mogą być miejscami silniejsze, gdzie oddziałuje strefa frontu okluzji. Popada również w pierwszej połowie dnia na zachodzie.

Sytuacja synoptyczna na dzień 10 września 2019 r. godzina 12 UTC

Prognoza pogody na wtorek (IMGW-PIB)

Noc najbliższa chłodna, miejscami możliwe zamglenia i mgły opady tylko na północy

Prognoza pogody na noc z wtorku na środę (IMGW-PIB)

BIEŻĄCE POŁOŻENIE OPADÓW I BURZ PONIŻEJ

Arkadiusz Wójtowicz

1 Komentarz

  • Regen
    Posted 10 września 2019 10:39 0Likes

    Zabrzmi to trochę paradoksalnie (gdyż zawsze narzekałem na upały), ale TĘSKNIĘ ZA UPAŁAMI. Teraz jest zimnooo! Do tego wieje wiatr. Jest ponuro.

Skomentuj

Kochamy pogodę i wszystko co z pogodą jest związane. Burze, upały, czy prognozy pogody.