20 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na dziś. Wtorek pod wpływem wyżu w Polsce

Pogoda we wtorek

Dzisiejszy dzień przyniesie więcej chwil ze słońcem w Polsce. Wszystko za sprawą ośrodka wysokiego ciśnienia z centrum nad Rumunią pod wpływ którego dostanie się we wtorek nasz kraj.

Wyż we wtorek w Polsce

Tylko na krańcach północnych i północno wschodnich kraju więcej chmur. Na Suwalszczyźnie nie można wykluczyć wystąpienia słabych, lokalnych opadów deszczu. W pozostałej części kraju deszcz we wtorek nie powinien się pojawić. Polska południowa i centralna to we wtorek więcej chwil ze słońcem i bezchmurnym niebem.

Temperatury we wtorek rano

Wtorkowy poranek będzie chłodny w wielu regionach Polski. Niskie temperatury pojawią się w południowej części Polski, a to za sprawą nocnych rozpogodzeń i radiacji ciepła. Rano termometry na krańcach Polski południowej wskazywać mogą nawet wartości poniżej zera. Przed południem w Polsce centralnej i północnej dodatnie temperatury powietrza. Najcieplej do południa nad morzem, gdzie termometry wskazywać mogą nawet 5-7 stopni.

Temperatura

Po południu na skutek nasłonecznienia cieplej zrobi się na południowym, zachodzie kraju. Na Dolnym Śląsku, Śląsku i Ziemi Lubuskiej termometry wskażą nawet 7-8 stopni powyżej zera. Temperaturę odczuwalną na północy kraju będzie obniżał wiatr. Nad morzem oraz na Warmii i Mazurach wiatr osiągać może we wtorek w porywach do 50 km/h.