Pogoda na noc 5/6 marca dla Polski. Przelotne opady śniegu i mróz

Do Polski spłynęła arktyczna, chłodna masa powietrza. Po przejściu chłodnego frontu atmosferycznego duża części kraju znalazła się w strefie rozpogodzeń. W skutek dużego gradientu temperatury nad krajem w piątek powstawały chmury kłębiaste przynosząc lokalne, przelotne, ale intensywne opady śniegu i krupy śnieżnej. Pogoda w nocy nie przyniesie większych zmian.

Przelotne opady w nocy z piątku na sobotę

Podobny typ pogody czeka nas w nocy z piątku na sobotę. Nad Polską tworzyły będą się chmury kłębiaste przynosząc opady śniegu. Lokalnie opady mogą być intensywne, choć ze względu na ich krótkotrwałe występowanie nad jednym obszarem przyrost pokrywy będzie niewielki.

Opady śniegu w nocy nad Polską

Największe szanse na opady śniegu mają w nocy mieszkańcy obszarów górskich oraz północno wschodniej części Polski. Z każdą godziną nadchodzącej nocy chmur nad Polską będzie coraz mniej. Może to być przyczyną większych niż prognozowane spadków temperatury.

Pogoda w nocy z piątku na sobotę przyniesie mróz

Zgodnie z prognozami, temperatury w Polsce spadły znacznie w porównaniu do tych jeszcze sprzed tygodnia. W piątek temperatura w Polsce nie przekroczyła 3-4 stopni mimo pogodnego nieba. W nocy w Polsce pojawi się mróz. Lokalnie może być naprawdę zimno. Poniżej prezentujemy prognozę temperatury nad Polską w nocy z piątku na sobotę. Źródłem pogody są wyliczenia modelu ICON-EU dostępne na stronie wxcharts.com

Mróz w nocy w Polsce

Pierwsza część nocy przyniesie nam raczej przymrozki niż prawdziwy mróz. Dopiero po północy słupki rtęci powędrują w dół o kilka kresek. Najchłodniej w Polsce południowej i zachodniej. W regionach tych mróz sięgnie -4 stopni. Siarczysty mróz pojawi się w Tatrach, gdzie słupki rtęci wskazywać w nocy mogą nawet -10 stopni. W związku z bezchmurnym niebem lokalnie spadki temperatury mogą być jeszcze bardziej znaczące.

Po dość wietrznym piątkowym dniu, w nocy wiatr nad Polską praktycznie ucichnie i nie będzie dodatkowo obniżał temperatury odczuwalnej. Mocniejszych porywów wiatru spodziewać się możemy w górach. W najwyższych partiach gór wiatr w nocy wiać może z siłą nawet 70 km/h. Przypominamy, że w naszej zakładce z radarem opadów sprawdzać można również kierunek i siłę wiatru. Zachęcamy do odwiedzenia tej zakładki i informacji do nas co jeszcze moglibyśmy tam umieścić by była bardziej czytelna.