24 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc 7/8 grudnia 2020. Przymrozki, opady marznące i silny wiatr w Polsce

W nocy z poniedziałku na wtorek Polska znajdzie się pomiędzy niżami znad Europy Zachodniej i Południowej oraz silnym wyżem znad Rosji. Napływać będzie ze wschodu i południowego-wschodu masa polarno-kontynentalna do wschodniej połowy kraju. Pozostały obszar Polski pozostanie jeszcze w masie polarno-morskiej.

Sytuacja synoptyczna na dzień 8.12.2020, 00 UTC

Nadchodząca noc przyniesie na ogół zachmurzenie duże, miejscami całkowite. Początkowo jedynie na wschodzie mało chmur, ale i tu z biegiem godzin wzrastać będzie zachmurzenie.

Prognoza na noc (IMGW-PIB)

W pasie od woj. podkarpackiego przez Ziemię Świętokrzyską, częściowo Mazowszu i woj. łódzkim, cz. wielkopolskim oraz na Kujawach i Pomorzu Zachodnim i Środkowym oraz Wschodnim niewykluczone są opady marznące. Zwłaszcza w drugiej części nocy i nad ranem.

Ponadto opady możliwe są w Małopolsce oraz Śląsku. Na obszarach podgórskich będą to opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Nad ranem opady śniegu prawdopodobne są już w woj. lubelskim.


Temperatura powietrza na wschodzie i Pomorzu od -6°C do -1°C, na południu i zachodzie od 0°C do 4°C.

Przymrozki wystąpią na wschodzie, centrum i północy oraz częściowo południu i zachodzie. Poniżej prognozowana temperatura powietrza w całym kraju na godziny poranne.

Ostrzeżenia IMGW-PIB dotyczące prawdopodobnego obszaru opadów marznących w nocy z poniedziałku na wtorek oraz w pierwszej części dnia we wtorek.

Wiatr w nocy umiarkowany, okresowo silny. Na nizinach porywy nie przekroczą 50-60 km/h z południowego-wschodu. Silniejszy wiatr nad morzem do 70 km/h. W polskich górach porywy wiatru do 90 km/h. Zjawiska fenowe nie będą w tej części kraju tak silne jak w ubiegłych dniach. Wiatr ma potęgować odczucie chłodu o kilka stopni.