Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc. Deszcz nadal nie ustąpi. Chłodna noc w Polsce

Pogoda na noc

Aktywny niż znad Morza Śródziemnego, który psuł pogodę w Polsce w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin opuszcza nasz kraj. Pogoda zacznie się poprawiać, jednak silny wiatr i opady deszczu pozostaną z nami również podczas nadchodzącej nocy.

Główna strefa opadów związana z niżem GISELE wędruje na północny zachód opuszczając w nocy granice Polski. Od południa wkroczy strefa przelotnych, lecz lokalnie intensywnych opadów deszczu.

Przelotne opady deszczu w nocy występowały będą w całej południowej części kraju. W górach i na obszarach podgórskich może padać śnieg.

Wichura, która jeszcze w środę dawała się we znaki mieszkańcom Polski północnej i zachodniej również odpuści. Mocniej w nocy wiało będzie jeszcze nad samym morzem. Strefa silniejszych porywów wiatru pojawi się również na południowym wschodzie. Nie będzie to jednak wiatr tak silny jak jeszcze kilkanaście godzin temu.

To będzie chłodna noc w Polsce. Na większości obszaru kraju słupki rtęci spadną poniżej 10 kresek. Powyżej dziesięciu, do 12 stopni będzie jedynie nad samym morzem. Najchłodniej na południu Polski i na Suwalszczyźnie, gdzie słupki rtęci spadną do zaledwie 4 stopni. Lokalnie, zwłaszcza na południu kraju nie wykluczone są przymrozki. W centrum i na wschodzie kraju do 8 stopni powyżej zera. Temperaturę odczuwalną znacznie obniżał będzie wiatr wiejący z kierunków wschodnich i północnych.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk