27 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda na noc dla Polski. Przymrozek. Atak gęstych mgieł radiacyjnych, lokalnie mżawka i brak burz

W nocy z soboty na niedzielę Polska znajdzie się pod wpływem rozległego wału wysokiego ciśnienia, który rozciągać ma się od Azorów aż po Rosję. Dojdzie do powstawania gęstych mgieł radiacyjnych zwłaszcza na południu i wschodzie oraz w centrum w drugiej części nocy i nad ranem.. Jednak nad zachodnią część kraju nasunie się zatoka atlantyckiego niżu wraz z frontem ciepłym, tam też będzie najcieplej.

Sytuacja synoptyczna na dzień 1.11.2020, 00 UTC

Prognozowany obszar mgieł według IMGW-PIB.

Podczas nadchodzącej nocy najcieplej będzie na zachodzie Polski, najchłodniej na południu, centrum i wschodzie. Miejscami dojdzie do powstania gęstych mgieł radiacyjnych ograniczających widzialność do 100 metrów. W obszarze występowania mgieł zachmurzenie będzie duże, miejscami całkowite chmurami niskimi. Gdzieniegdzie możliwe opady mżawki. Na drogach może być ślisko, dlatego kierowcy i piesi powinni zachować ostrożność. Mgły stwarzać mogą również zagrożenie w ruchu lądowym, jak i też powietrznym.

Prognoza temperatury powietrza na noc z soboty na niedzielę. Miejscami możliwy przymrozek, zwłaszcza na południu, gdzieniegdzie w centrum oraz na wschodzie i północnym-wschodzie. Najcieplej będzie w tym czasie na zachodzie Polski.

Prognoza zachmurzenia, opadów i mgieł dla Polski na noc z soboty na niedzielę. Największa szansa na rozpogodzenia będą na krańcach południowych.

Najbardziej prawdopodobny obszar mgieł wylicza model ICON.

Wiatr w nocy będzie słaby. Najmocniej powieje na zachodzie i północy do 40-50 km/h. W zachodniej części kraju wiać ma z południa, we wschodniej wiatr ma być nieodczuwalny ze zmiennych kierunków.