Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na noc. Przymrozki w nocy w Polsce. Ostrzeżenia pogodowePolska w dalszym ciągu znajduje się pod wpływem ośrodka podwyższonego ciśnienia. Do kraju spływa chłodne powietrze polarnomorskie. Wszystko to sprawia, że dzisiejsza noc znów przyniesie przygruntowe przymrozki na wschodzie i w centrum kraju. Dzisiejsza doba jest kolejną, podczas której IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne przed przymrozkami.

Ostrzeżenia IMGW-PIB

Jak widać na powyższej grafice, ostrzeżenia przed przymrozkami dotyczą całej wschodniej części Polski. Regiony zachodnie w nocy dostawać się zaczną pod wpływ frontu atmosferycznego. Przyniesie on opady deszczu, ale i zachmurzenie, które ograniczy radiacje ciepła z najniższych warstw atmosfery.

Wraz z frontem na zachód kraju po północy wkroczy strefa opadów deszczu. Opady lokalnie mogą być intensywne. Front atmosferyczny psuł będzie pogodę w Polsce zachodniej również podczas weekendu (o tym jednak w kolejnych wpisach).

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Na wschodzie kraju słupki rtęci tylko minimalnie przekroczą zero stopni. Im dalej na zachód kraju tym wyższe temperatury podczas nadchodzącej nocy nad Polską. Na zachodzie kraju temperatury to nawet 10 stopni powyżej zera.

Wraz ze strefą frontu atmosferycznego do Polski znów wkroczy strefa silniejszego wiatru. Podczas nadchodzącej nocy na zachodzie, zwłaszcza na północnym zachodzie wiatr w porywach osiągać może nawet 70-80 km/h.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk