Znajdujemy się pod wpływem cyrkulacji zachodniej. W nocy z niedzieli na poniedziałek Polska będzie pod wpływem niżu „SARAH”. Z północy na południe przemieszcza się front chłodny. Zachmurzenie będzie przeważnie duże, w wielu miejscach całkowite na północy i południu początkowo z większymi przejaśnieniami. Na krańcach południowo-wschodnich możliwe opady słabego śniegu i deszczu ze śniegiem.
SIGNIFICANT IMGW-PIB na dzień 23.11.2020, 18 UTC

Już w drugiej części nocy front dotrze nad krańce południowe i tam głównie występować będą opady atmosferyczne. Nad ranem nad morzem i polskim wybrzeżem rozwinie się konwekcja wewnątrzmasowa na skutek spływu chłodniejszego powietrza o chwiejnej równowadze termodynamicznej. Burze są prawdopodobne na polskim wybrzeżu i Morzu Bałtyckim nad ranem. Ich intensywność nie powinna być duża.
Sytuacja synoptyczna na dzień 23.11.2020, 00 UTC

Prognoza zachmurzenia oraz rodzaju opadu dla Polski według modelu SWISS-HD.





Najcieplej będzie na polskim wybrzeżu i zachodzie, najchłodniej natomiast na wschodzie i południu. Przymrozki i mróz wystąpią tylko na obszarach podgórskich i górskich Polski południowej.
Prognoza modeli na drugą część nocy z niedzieli na poniedziałek.


Wiatr w nocy będzie umiarkowany, okresowo silny z zachodu i południowego-zachodu. Najsilniej powieje nad polskim morzem do 70-80 km/h oraz na polskim wybrzeżu. Szczególnie silnie w czasie opadów konwekcyjnych. Silny wiatr da się również we znaki we wschodniej części Polski.


Wieloletni pasjonat meteorologii, zjawisk konwekcyjnych z głównym naciskiem na burze. Interesuje go również metrologia i wiarygodne pomiary wielkości fizycznych w meteorologii. Oprócz tego jest wieloletnim operatorem drona z uprawnieniami nadanymi przez ULC