Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda na piątek. Coraz wyższe temperatury, ale sporo wilgoci

Prognoza pogody na piątek


Piątek nie przyniesie dużych zmian w pogodzie nad Polską. Nadal znajdujemy się pod wpływem ośrodka wysokiego ciśnienia RAMESH. Jego centrum dziś znajdzie się nad Czechami i Austrią. Wyż zapewni najlepszą pogodę na południowym zachodzie i częściowo na południu kraju. Tam najwięcej chwil ze słońcem. Na pozostałym obszarze więcej wilgoci, a co za tym idzie również chmur.

Zachmurzenie i opady nad Polską w piątek

Pomimo sporej ilości chmur i mgieł nad większością obszarów Polski nie przewiduje się opadów. Symboliczne opady deszczu i mżawki możliwe są na wschodzie i północnym wschodzie kraju. I to raczej przed południem. Po południu wilgotność nieco spadnie, a niebo przejaśniać zacznie się nie tylko na południu, ale również na zachodzie kraju.

Temperatury w piątek nad Polską

Pitek będzie zdecydowanie cieplejszym dniem w Polsce. Jeszcze na południu, tam gdzie brak chmur nie ograniczył radiacji ciepła temperatury nie przeskoczą dziś 10 stopni. W pasie Polski południowej od 7 do 9 stopni ciepła. Sporo cieplej w Polsce północnej, gdzie na Pomorzy termometry wskazywać mogą nawet 14 stopni ciepła. W całej północnej części kraju powyżej 11-13 stopni. W pierwszej części dnia w Polsce wschodniej mocniej powieje wiatr. Na Lubelszczyźnie, Podlasiu i Podkarpaciu przed południem wiać może z prędkością do 50 km/h. Po południu bezwietrznie będzie już w całym kraju.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk