Dzisiaj Polska znajdzie się pomiędzy wyżem znad zachodniej Rosji a wieloośrodkowym układem niskiego ciśnienia z ośrodkami w rejonie Wysp Owczych i północnego Atlantyku. W zachodniej i centralnej połowie kraju zaznaczy się wyraźna zatoka niżowa z linią zbieżności, jaka stopniowo będzie przemieszczać się na wschód i północny wschód. Tylko wschodnia połowa Polski pozostanie pod wpływem wyżu. Zalegać ma masa powietrza zwrotnikowego, w której z powodzeniem zarówno w ciągu dnia, jak i też w nocy będą tworzyć się burze.
Nad Polską rozwijają się chmury burzowe Cumulonimbus. Są to na ogół pojedyncze komórki burzowe. Szczytowa aktywność burzowa jest spodziewana na późne popołudnie i wieczór. Burzowa ma być także na przeważającym obszarze Polski noc, szczególnie jej pierwsza część. Gwałtowne burze są prognozowane na północy kraju. Lokalnie możliwe szkody.
Bieżące położenie opadów i burz poniżej
Wieloletni pasjonat meteorologii, zjawisk konwekcyjnych z głównym naciskiem na burze. Interesuje go również metrologia i wiarygodne pomiar wielkości fizycznych w meteorologii. Oprócz tego jest wieloletnim operatorem drona z uprawnieniami nadanymi przez ULC