Wyż znad Rosji zaczyna wyraźnie dominować w Europie Wschodniej, w tym Polsce. Wraz z wędrówką wyżu na południe nad Polską wzmacniał się będzie gradient ciśnienia. Co za tym idzie, z każdą godziną nad Polską zwiększała się będzie siła wiatru.
Już podczas nadchodzącej nocy wiatr zacznie być wyraźnie odczuwalny. Jego kierunek zmieni się na wschodni i będzie potęgował on odczucie chłodu. Na wschodzie i północy kraju wiatr w porywach dzisiejszej nocy sięgać może 55km/h. W górach porywy wiatru sięgać mogą nawet 65km/h. W wyniku silniejszego wiatru, dzisiejszej nocy ryzyko wystąpienia mgieł ograniczy się właściwie do zachodniej Polski. W regionach zachodnich mgły mogą ograniczać widzialność do 200 metrów.
W nocy z środy na czwartek nie przewiduje się wystąpienia przymrozków. Najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju. Tutaj temperatury spadną w nocy do 3-4 stopni. Warto dodać, że już dzisiejszej nocy izoterma zero (a co za tym idzie mróz) wkroczy do państw bałtyckich oraz do Białorusi. Mróz jest już coraz bliżej Polski, ale jeszcze ten nocy spadki temperatur poniżej zera nie wkroczą do Polski.
Zachód kraju to okolice 5 stopni Celsjusza. Najcieplej na południu. Nawet do 8 kresek powyżej zera. Warto dodać, że w drugiej części nocy od południa do kraju wkroczy strefa słabych opadów deszczu. Strefa ta już obecnie widoczna jest na terytorium Węgier i Słowacji. W dość szybkim tempie zbliża się ona do południowych granic Polski. Warto dodać, że strefa opadów wkroczy do Polski w mocno osłabionym stanie. Nie spodziewamy się w związku z tym solidnej porcji deszczu. Opady ograniczą się do południa kraju i będą symboliczne.
Właściwie przez całą noc spodziewać się należy zachmurzenia piętra niskiego. Ten typ zachmurzenia jest normą w przypadku obecnej sytuacji barycznej nad Polską. Zachęcamy do śledzenia opadów, aktualnej temperatury, czy siły wiatru w naszej zakładce pogodowej w linku poniżej.