21 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda. Prognoza pogody na sobotę 14 grudnia. Jaka pogoda dziś? Front atmosferyczny i deszcz. Silny wiatr wkroczy do Polski. Burze nie wystąpia

W sobotę 14 grudnia 2019 Polska znajdzie się pod wpływem ośrodków niżowych TONI oraz VEIKO. Niże przyniosą wędrujące przez kraj opady deszczu, a także w kolejnych godzinach zwiększanie się siły wiatru. Pogoda w sobotę nie będzie w Polsce korzystna.

Praktycznie od samego rana w sobotę nad kraj wkroczy strefa opadów związana z frontem atmosferycznym. O świcie i rano mogą to być opady mieszane. Za dnia będą to już wyłącznie opady deszczu. Nad ranem, na zachodzie i północnym zachodzie Polski nie wykluczamy gołoledzi.

Poniżej prezentujemy mapy z prognozowanymi opadami deszczu nad Polską w sobotę. Mapy to prognozy na godzinę 7,11 oraz 18. Doskonale obrazują jak przez Polskę przechodziły będą dwie strefy opadów.

Powyższa mapa z godziny 11 pokazuje, że z rana, w Polsce wschodniej prognozowane są mgły. Związane będą one z zachmurzeniem niskim. Widać, że w sobotę w Polsce czeka nas pogoda typowa dla szarej jesieni.

Obrazek tytułowy na górze to nic innego jak prognoza siły wiatru nad Polską na godziny popołudniowe. Widać tutaj jak do Polski zachodniej wkracza strefa silnego wiatru. Miejscami wiatr sięgać może 70km/h, w górach powyżej 100 km/h. Wiatr z każdą godziną popołudnia i wieczora przybierał będzie na sile.

Najlepszą wiadomością jeśli chodzi o pogodę w Polsce w sobotę jest temperatura powietrza. W porównaniu z ostatnimi dniami będzie cieplej. Jedynie na terenach podgórskich i w górach od 0 do 2 stopni Celsjusza. W pozostałej części kraju, solidarnie 5-6 stopni. Na południowym zachodzie kraju lokalnie może być nawet 7-8 stopni Celsjusza. Od dziś pogoda nad Polską zacznie się zmieniać. Do głosu dojdą niże znad Atlantyku. W Polsce do czynienia będziemy mieli z wyższymi temperaturami, ale wiązało się to będzie z brzydką pogodą.