POGODA: To nie koniec opadów w Polsce. Możliwe niebezpieczne opady marznące

W piątek pogodę w Polsce kształtuje rozległa zatoka niżu znad Morza Śródziemnego. Byliśmy w powietrzu arktycznym, starym.  Od południowego-wschodu na północny-zachód przemieszczał się front ciepły prowadzący opady śniegu o natężeniu słabym, miejscami umiarkowanym. Opady wkrótce nad wschodnią częścią kraju zanikną, a od Niemiec wkroczy następna strefa.

Już w nocy z piątku na sobotę zaczniemy dostawać się pod wpływ atlantyckiego niżu ulokowanego w rejonie Wysp Brytyjskich. Na froncie rozwinie się niewielki niż, który wkroczy do Polski i zacznie szybko się wypełniać.

Wkroczenie opadów śniegu spodziewane jest na drugą część nadchodzącej nocy. Najpierw zacznie padać na zachodzie Polski, w ciągu sobotniego dnia opady zmierzać będą na wschód Polski.


Prognoza opadów na sobotę, godzina 4 rano. Widoczna nasuwająca się od Niemiec strefa opadów 


Zasięg opadów w sobotę o godzinie 7 
Prognoza opadów na sobotę o godzinie 10
Prognoza opadów na sobotę o godzinie 13 czasu lokalnego
Prognoza opadów na sobotę, godzina 16 czasu lokalnego
Opady na godzinę 21 czasu lokalnego w sobotę

W zachodniej połowie kraju warto jutro zachować ostrożność, miejscami wraz z napływem coraz cieplejszego powietrza niewykluczone są opady marznące, powodujące gołoledź. 

W ostatnich dniach stycznia wyraźna będzie tendencja do napływu coraz cieplejszego powietrza znad Atlantyku. Stery nad pogodą przejmie strefowa cyrkulacja atmosfery.

Prognoza pogody na sobotę (IMGW-PIB)

Noc z soboty na niedzielę będzie zwłaszcza mroźna na wschodzie

Prognoza na niedzielę, widać, że na zachodzie będzie już odwilż

W poniedziałek odwilż w całej Polsce
We wtorek odwilży ciąg dalszy

(Źródło grafik IMGW-PIB)