26 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda w nocy będzie zróżnicowana w Polsce

Pogoda na noc

Pogoda podczas nadchodzącej nocy przyniesie nam zróżnicowane zjawiska w Polsce. Część regionów to bezchmurne niebo. Spadnie również deszcz. Sprawdźmy szczegóły pogody na nadchodzącą noc.

Nadal znajdujemy się pod wpływem obszaru podwyższonego ciśnienia, a dokładniej wału wysokiego ciśnienia. Jednak do Polski zachodniej zbliży się front atmosferyczny związany z niżami z Europy zachodniej. Skutkowało to będzie gorszą pogodą w Polsce zachodniej podczas nadchodzącej nocy.

Opady w Polsce w nocy

Pierwsza część nocy przyniesie słabe opady deszcze w Polsce zachodniej i południowo zachodniej. Po północy strefa opadów przemieści się bardziej w regiony północno zachodniej i północnej Polski. Nad ranem opady deszczu nie wykluczone będą również w dzielnicach centralnych kraju. W Polsce wschodniej i centralnej nie wykluczone są mgły. Nie powinny być one bardzo gęste, jednak lokalnie mgły utrzymywać mogą się przez całą noc z wtorku na środę. W Polsce południowej i częściowo centralnej nie wykluczone są rozpogodzenia.

Temperatura w nocy

Nadchodząca noc będzie dość chłodna (jak na ostatnie dni i noce w Polsce). Na wschodzie kraju w wielu miejscach pojawią się przymrozki. Najchłodniej na krańcach wschodnich i północno wschodnich, gdzie słupki rtęci spadną do nawet -2 stopni Celsjusza. Wyższe temperatury w pasie Polski centralnej, gdzie termometry w nocy wskażą do 2 stopni. Bardzo ciepło w Polsce zachodniej. Temperatura w regionach zachodnich nie spadnie poniżej 5-6 stopni w nocy.

Wraz ze strefą opadów nad Polską z zachodu na wschód przemieszczała będzie się strefa silniejszego wiatru. W pierwszej części nocy mocniej powieje na zachodzie, by około północy odczuwalny wiatr pojawił się również w centrum i na zachodzie kraju.