23 stycznia 2021

Fani Pogody

Prognozy pogody. Dzienne i długoterminowe

Pogoda w poniedziałek. Silne burze nad Polską. Później ochłodzenie

silne burze

Początek tygodnia przyniesie dynamiczną pogodę nad częścią Polski. Przez przewędruje zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym. Spowoduje to występowanie w wielu miejscach kraju chmur konwekcyjnych i burz. Zjawiska burzowe na wschodzie Polski mogą przybierać dziś groźny charakter.

Temperatura w Polsce

Poniedziałek będzie dość ciepłym dnie. Prawie w całym kraju termometry wskażą powyżej 20 stopni Celsjusza. Najchłodniej dziś nad samym morzem. W okolicach Szczecina i Świnoujścia termometry wskażą dziś 17-18 stopni. Centrum Polski do 20-22 kreski powyżej zera. Najwyższe temperatury odnotujemy dziś w Polsce wschodniej i południowo wschodniej. W pasie od Mazowsze przez Lubelszczyznę po Podkarpacie dziś do nawet 25 stopni powyżej zera.

Polscy Łowcy Burz wydali na dziś dla wschodniej Polski ostrzeżenia 1 stopnia przed burzami. Burze w centrum i na wschodzie kraju mogą dziś mieć gwałtowny przebieg. Nie wykluczone jest powstanie superkomórek burzowych (niezłe warunki wiatrowe). W przypadku powstania superkomórek burzowych nie wykluczone są opady gradu do nawet 4 cm. Burze, które przeszły nad Polską w niedzielę pokazały, że nawet w październiku możliwy jest rozwój gwałtownych zjawisk burzowych. Wczorajsze burze niosły ze sobą nawalne opady deszczu. Dziś będzie podobnie. Burze możliwe są w poniedziałek również w centrum kraju, jednak ich przebieg nie powinien być tak gwałtowny jak na wschodzie. Gdzie jest burza, gdzie pada i np. siłę wiatru sprawdzać możecie w jednym miejscu, w naszej specjalnej zakładce radarowej dostępnej pod tym adresem.

W drugiej części dnia i wieczorem do kraju wkroczy strefa ciągłych opadów deszczu. Opady deszczu o charakterze ciągłym pojawią się początkowo na Dolnym Śląsku. W kolejnych godzinach wieczornych i nocnym strefa opadów obejmowała będzie całą Polskę zachodnią. O tym jednak w nocnej prognozie pogody, którą wydamy po południu.