Pogoda. Załamanie pogody. Silne burze. Opady śniegu i silny mróz. Ekstremalna różnica temperatury. Dynamiczna pogoda w USA

W dniu wczorajszym pisaliśmy o potężnym froncie burzowym, który przetaczał się przez USA. Linia burz rozciągała się od Chicago po Houston. Długość struktury to ponad 1500 kilometrów.

Burze przynosiły bardzo groźne zjawiska pogodowe. Bardzo silny, niszczący wiatr prostoliniowy. Wiele trąb powietrznych związanych z mezocyklonem. Opady bardzo dużego gradu. Wszystkie te zjawiska nękały podczas ostatniej doby mieszkańców stanów środkowych i wschodnich USA.

W czasie gdy na wschodzie Ameryki przetaczają się silne burze, na pozostałym obszarze USA nastała zima. W wielu regionach mamy do czynienia z intensywnymi opadami deszczu marznącego oraz śniegu. Wiele regionów pokryło się śniegiem, gdyż śnieżyce również występują na zachodzie i północy USA.

Od wczoraj oczy wielu pasjonatów ekstremalnych zjawisk konwekcyjnych zwrócone są na Stany Zjednoczone, gdzie na potężnym…

Opublikowany przez Grzegorza Zawiślaka – Polisha Storm Chaser Sobota, 11 stycznia 2020

Kolejnym, bardzo ciekawym zjawiskiem na które zwracamy uwagę jest potężny kontrast termiczny. W czasie, gdy na Florydzie notujemy temperatury rzędu 27 stopni, na północy kraju słupki rtęci spadły do nawet -30 stopni. To prawie 60 stopni różnicy temperatury.

Dziś ostatni dzień z tak dynamiczną pogodą w Stanach Zjednoczonych. Burze wystąpią na wschodnim wybrzeżu oraz na południu USA. Gorące powietrze zostanie całkowicie wypchnięte na południe i wschód. W prawie całych USA zagości zimowa aura.