Pogody we wtorek. Mgły, ale i rozpogodzenia

Pogoda we wtorek w Polsce będzie zróżnicowana. Więcej pogodnego nieba na zachodzie kraju. Polska wschodnia nadal skryta będzie pod chmurami.

Temperatura we wtorek

Wtorek przyniesie zróżnicowane temperatury w kraju. Najchłodniej na wschodzie, gdzie termometry wskażą od 0 do 1 stopnia. Pas Polski centralnej to 2-3 stopni temperatury. Najcieplej we wtorek będzie na zachodzie Polski. W regionach zachodnich kraju nawet do 5- stopni powyżej zera. Nie wykluczone, że na zachodzie Polski w regionach, gdzie od godzin porannych operowało będzie słońce temperatury wzrosną nawet w okolice 9 stopni Celsjusza.

Brak opadów we wtorek

Ostrzegamy przed porannymi mgłami w Polsce. Najwięcej mgieł pojawi się w pasie od Podkarpacia, przez Lubelszczyznę, Mazowsze, Kujawy po Pomorze. Lokalnie mgły mogą być gęste i ograniczać mogą widzialność do kilkuset metrów. Nie spodziewamy się za to silnych opadów w kraju. Sytuacja niewiele zmieni się wraz z przebiegiem dnia. Nadal pomimo chmur na wschodzie i w centrum kraju brak będzie większych opadów atmosferycznych, bądź wystąpi słaba mżawka, która w godzinach porannych może być marznąca w obszarze występowania ujemnej temperatury. Opady nie wystąpią na zachodzie i południu kraju, gdzie w wielu miejscach we wtorek wyjrzy słońce.

Wiatr we wtorek

We wtorek nasili się za to wiatr. Najsilniejszych porywów wiatru spodziewać możemy się na północy kraju. W regionach nadmorskich wiatr osiągać może prędkość przekraczającą 50 km/h. Wiatr odczuwalny będzie również na południowym wschodzie i w centrum. Praktycznie bezwietrznie na południowym wschodzie i wschodzie Polski.