Prognoza pogody na noc dla Polski. Wygasające stopniowo burze nad Polską. Bardzo ciepła noc

Wieczorem i w nocy na wschodzie Polski zalegał będzie chłodny wycinek frontu atmosferycznego. W dalszym ciągu może on powodować rozwój ośrodków burzowych na wschodzie kraju. Burze jednak w większości przypadków będą powoli traciły na sile. We wschodniej Polsce front przyniesie w nocy opady deszczu. Lokalnie opady mogą mieć większą intensywność.

W tym samym czasie na północnym zachodzie kraju również możliwe są burze. Ośrodki burzowe mogą w pierwszej części nocy przechodzić jeszcze nad pomorzem zachodnim, czy Kujawami. Te burze również powinny zanikać. W kolejnych godzinach nocnych do Polski zachodniej również dotrze z zachodu strefa opadów niezwiązana z burzami. Nie będą to również opady intensywne.

Prognoza pogody na noc (IMGW-PIB)

Noc z piątku na sobotę będzie bardzo ciepła. Lokalnie na południowym wschodzie kraju temperatury utrzymać się mogą na poziomie 13-15 stopni ciepła. W pasie Polski centralnej również ciepła noc. Od 11 do 12 stopni powyżej zera. Najchłodniej będzie nad morzem, ale i tam temperatury przyjemne, od 9 do 11 stopni Celsjusza.

W nocy wiatr dokuczał będzie nadal mieszkańcom Polski wschodniej. Wiatr nie będzie miał siły niszczącej, ale porywy przekraczające 60 km/h będą skutecznie obniżały temperaturę odczuwalną. Na północnym wschodzie podczas przechodzenia burz porywy wiatru mogą sięgać ponad 70 km/h.