Pogoda na noc ze środy na czwartek. W środę zachodnia część naszego kraju była pod wpływem klina wyżu znad Atlantyku. Jedynie wschodnia znalazła się w zasięgu płytkiej zatoki niżowej. Na wschodzie zalegało chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, natomiast na zachodzie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie. Nie występowały groźne zjawiska.
W godzinach późno popołudniowych i wieczornych na przeważającym obszarze Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Szczególnie w centrum i na północnym wschodzie. Lokalnie i i okresami słabe opady deszczu, zwłaszcza na południu i zachodzie kraju. Największe opady na południu Dolnego Śląska i na Przedgórzu Sudeckim. Wyliczana suma opadów miejscami około 15 mm. Jedynie wysoko w Beskidach i Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu, punktowo marznącego deszczu. Najchłodniej od 8°C, 10°C na Podlasiu i w rejonach podgórskich Karpat, około 13°C w centrum, do 17°C na krańcach zachodnich. Wiatr jeszcze słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i zachodnich. W Sudetach porywy do 70 km/h.
Pogoda na noc. Zmiany w polu ciśnienia nad Europejskim Obszarem Synoptycznym
Podczas nadchodzącej nocy sytuacja baryczna zacznie ulegać większym zmianom. Nasza część Europy będzie jeszcze w zasięgu wyżu z centrami nad Atlantykiem i Alpami. Jednak od północnego zachodu wkroczy zatoka niżowa z frontem ciepłym. Tuz za frontem rozpocznie się przejściowa, ale dość intensywna adwekcja cieplejszego powietrza polarno morskiego. We wschodniej części kraju ma zalegać jeszcze chłodniejsza masa powietrza, dlatego tam przy pogodnym niebie mogą zdarzyć się większe spadki temperatury. Zwłaszcza na Podlasiu i Suwalszczyźnie.
Najbliższej nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane i duże. Lokalnie słabe opady deszczu, jedynie wysoko w Karpatach śniegu. Gdzieniegdzie, szcze mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 2°C na północnym wschodzie, przy gruncie możliwe tam spadki temperatury do około 0°C, do 8°C w centrum i 10°C na zachodzie oraz 12°C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem stopniowo wzmagający się do dość silnego, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy do 85 km/h.
Prognozowana temperatura powietrza, 22.09.2021 o godzinie 4 czasu lokalnego. Miejscami na północnym-wschodzie wartości będą niższe od wyliczanych
Wieloletni pasjonat meteorologii, zjawisk konwekcyjnych z głównym naciskiem na burze. Interesuje go również metrologia i wiarygodne pomiar wielkości fizycznych w meteorologii. Oprócz tego jest wieloletnim operatorem drona z uprawnieniami nadanymi przez ULC