Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Noc nad Polską. Front atmosferyczny z zachodu. Opady deszczu i coraz silniejszy wiatrPolska dostaje się pod wpływ niżu LOLITA, którego centrum znajduje się obecnie nad Danią. Już dziś w nocy z zachodu do Polski wkroczy front atmosferyczny o charakterze chłodnym. Przyniesie on pogorszenie pogody w Polsce.

IMGW-PIB

Jeszcze przed północną do kraju wkroczy związana z frontem strefa opadów deszczu o charakterze ciągłym. W pierwszym okresie nocy, zwłaszcza w południowo-zachodniej Polsce mogą to być opady deszczu marznącego. Jednak wraz z frontem atmosferycznym do Polski wkroczy cieplejsze powietrze. Opady szybko przejdą w sam deszcz.

W pierwszej części nocy, we wschodniej Polsce nie wyklucza się mgieł. Lokalnie, na Suwalszczyźnie mgły mogą być gęste i osadzać mogą szadź. W drugiej części nocy, wraz z nasilającym się wiatrem mgły zanikną.

Strefa opadów deszczu oraz silniejszego wiatru z każdą godziną przemieszczała się będzie z zachodu na wschód. Nad ranem, gdy opady dotrą do centrum kraju, w południowej i centralnej części Polski nie wykluczamy znów opadów marznących. Najpóźniej, bo dopiero we wtorek front atmosferyczny dotrze na wschód i południowy wschód kraju.

IMGW-PIB

W tych regionach również najchłodniej podczas nadchodzącej nocy. Mróz trzymał będzie w południowo-wschodniej ćwiartce kraju. Lubelszczyzna to -2 stopnie, podobnie jak na nizinach w Małopolsce i na Podkarpaciu. W górach i na obszarach podgórskich, nawet do -7 stopni. W pozostałej części kraju 0-1 stopień. Najcieplej nad mrozem, gdzie temperatura wzrosnąć może do nawet 3 stopni.

Dzisiejsza noc będzie początkiem kilku dni brzydszej, deszczowej i pochmurnej aury. Modele prognozują nawet krótkie incydenty śnieżne w tym tygodniu.

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk