Fani Pogody

Pogoda w Polsce i na Świecie. Prognoza pogody codzienna i długoterminowa

Pogoda. Burze nad Polską wystartowały. Gdzie jest burza 05.10.2020

Silne burze uderzą w USA

Zgodnie z porannymi prognozami pojawiły się pierwsze burze nad Polską. Już od godzin okołopołudniowych konwekcja pojawiać zaczęła się na Ziemi Świętokrzyskiej i zachodzie Lubelszczyzny. Tuż po godzinie 13 z coraz bardziej wypiętrzonych chmur kłębiastych pojawiły się pierwsze wyładowania atmosferyczne, dając burze.

Burze nad Polską

Bardzo aktywna elektrycznie burza znajduje się obecnie nad Białobrzegami. Druga komórka burzowa utworzyła się nad Kielcami i obecnie mknie na północ. Ta burza obecnie znajduje się na wschód od miejscowości Końskie, na granicy Ziemi Świętokrzyskiej i Mazowsza.

W kolejnych godzinach najsilniejsze burze przechodziły będą przez Mazowsze. Stosowne ostrzeżenia wydaliśmy w tym wpisie. W kolejnych godzinach burzowo zrobi się także w lubelskim. Pod wieczór i w pierwszej części nocy grzmiało będzie na północny i północnym wschodzie Polski. Dzisiejsze burze przybierać mogą gwałtowny charakter. Dzisiejsze burze nieść mogą dziś opady grady do 4cm, uderzenia wiatru do 90 km/h, a także nawalne opady deszczu. Burze w dniu dzisiejszym przemieszczały będą się dość szybko na północ, z delikatnym odchyleniem na północny wschód.

Podsumowując, na dzień dzisiejszy wydane zostały ostrzeżenia przed burzami dla Polski centralnej i wschodniej. Najsilniejsze zjawiska burzowe spodziewane są w najbliższych kilku godzinach na terenach, gdzie wydano pierwszy stopień ostrzeżenia przed burzami. Bieżące położenie burz i opadów tutaj:

Autor wpisu:

Michał Kołodziejczyk